jak-dbac-o-skore-zima

Zima to nie najlepszy czas dla skóry. Niska temperatura i mroźne powietrze skutecznie ją wysuszają i osłabiają. Dowiedz się, jak dbać o cerę zimą, by zachowała swoją elastyczność i zdrowy wygląd.

Negatywny wpływ czynników atmosferycznych na cerę zimą

Zima to czas, w którym skóra jest szczególnie narażona na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych. Szczególnie niekorzystne są wahania temperatur, mroźny wiatr oraz suche powietrze w pomieszczeniach. To wszystko sprawia, że skóra staje się odwodniona. Pierwszymi objawami takiego stanu jest uczucie ściągniętej skóry bądź pojawienie się na jej powierzchni warstwy sebum. Stan ten może pogłębić także używanie nieodpowiednich kosmetyków. W zimie należy szczególnie zwrócić uwagę na ich skład i wybierać takie, które pozbawione są alkoholu czy SLS. Najlepiej, by kosmetyki były łagodne, lekkie, a w ich składzie znajdowały się duże ilości składników nawilżających.

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Styl życia

Pielęgnacja skóry to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków. Bardzo ważny jest styl życia, na który składa się m.in. odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta i unikanie używek. Dostarczanie swojemu organizmowi odpowiednich składników odżywczych pozytywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry. Warto rozważyć suplementację, która pozwoli na uzupełnienie braków witaminowych.

Nawilżanie

Drugą zasadą jest stałe nawilżanie skóry. Najlepiej, aby używane przez Ciebie kosmetyki posiadały kwas hialuronowy, który wykazuje substancje higroskopijne, czyli wiąże wodę w naskórku. Warto zwracać uwagę również na obecność gliceryny, która doskonale działa również w głębszych warstwach naskórka.

Dobrze jest stosować również krem ochronny na zimę, który odpowiedzialny jest za stworzenie odpowiedniej warstwy lipidowej. Będzie ona zabezpieczać przed nadmierną utratą wody. Krem ochronny powinien być tłusty bądź półtłusty. Warto zwracać uwagę na to, by w jego składzie znajdowały się naturalne olejki, np. olejek jojoba czy też wosk pszczeli.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Bardzo ważną, a często bagatelizowaną kwestią jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego zimą. Podobnie jak latem, w okresie zimowym również należy korzystać z kremów z filtrami UV. Nie można zapominać także o nawilżaniu delikatnej skóry ust.

Osoby stosujące kremy z filtrem UV powinny zwrócić szczególną uwagę na makijaż. Decydując się na zakup fluidu warto sprawdzić, czy posiada on filtr UV. Kupując preparaty do demakijażu z kolei nie mogą zawierać alkoholu, który wysusza.

Pielęgnacja ciała zimą

W zimie nie można zapomnieć o reszcie ciała, która podobnie jak twarz narażona jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W szczególności mowa tutaj o dłoniach, które najbardziej narażone są deszcz, śnieg i wiatr. Częste stosowanie wysokiej jakości kremów nawilżających do dłoni oraz noszenie rękawiczek pozwoli zachować gładką i piękną skórę. W okresie zimowym dobrze jest stosować delikatne peelingi na całe ciało, które złuszczą martwy naskórek i przyspieszą jego regenerację. Dzięki temu skóra będzie zdecydowanie lepiej przygotowana do wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, które dostarczą jej wszelkich niezbędnych składników odżywczych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *