pexels-yan-krukov-6617695

Zima to niezwykle urokliwa pora roku. Wielu osobom kojarzy się z wieczorami spędzonymi przy kominku, rodzinnymi świętami, ubieraniem choinki i spacerowaniem po przykrytym cienką warstwą śniegu parku. Rzeczywiście trudno odebrać jej niesamowite zalety, jednak nie można także zapominać o wadach. Największą z nich jest niestety wpływ tej pory roku na kondycję naszej skóry twarzy.

Dlaczego zimą skóra potrzebuje ochrony i bardziej intensywnej pielęgnacji? 

Mróz, deszcz i śnieg w negatywny sposób wpływają na stan naszej skóry. Cera jest bezpośrednio wystawiona na czynniki pogodowe i ponosi konsekwencje z tym związane. Mnóstwo kobiet skarży się na przesuszenie, zaczerwienienie oraz bolesne pękanie delikatnej skóry. Czy takich konsekwencji można uniknąć? Jak chronić skórę przed działaniem czynników zewnętrznych? W jaki sposób dbać o cerę w zimie?

Jesienna profilaktyka – pielęgnacja skóry w chłodniejsze dni

Dużo zależy od tego jak wcześniej przygotujemy skórę na najchłodniejszą porę roku. Zimową pielęgnację musimy rozpocząć już jesienią. Cerę należy przede wszystkim intensywnie nawilżać. Można do tego celu stosować maseczki, olejki czy wyciągi z roślin. Wystarczy skupić się na tych kosmetykach, które dana skóra lubi i zna. Jesień to nie czas na eksperymenty, więc warto zainwestować w sprawdzone mazidła. Aby kosmetyki dobrze się wchłaniały warto wykonywać regularne peelingi twarzy. Kobietom o delikatnej skórze poleca się peeling enzymatyczny, natomiast paniom o cerze tłustej i mieszanej preparaty drobnoziarniste. Oba te kosmetyki doskonale radzą sobie z martwym naskórkiem i przygotowują skórę do aplikacji kremów nawilżających. Wspominając tutaj o kremie warto zaznaczyć, że jest to jeden z najważniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych. Odpowiednio dobrany zapewni naszej skórze właściwe nawilżenie i ochronę. Systematyczna i wykonywana odpowiedniej jakości kosmetykami pielęgnacja jesienna pozwoli doskonale przygotować skórę do drastycznej zmiany temperatury i sprawi, że zimą dużo łatwiej będzie o nią dbać.

Pielęgnacja skóry zimą – jak przygotować się na mróz?

Zimą cera narażona jest na dwa rodzaje czynników. Pierwszy to ogrzewane pomieszczenia. Ciepło z kaloryferów, niska wilgotność i brak dostępu do świeżego powietrza potrafią zniszczyć nawet najlepiej wypielęgnowaną skórę. Z drugiej strony, wychodzenie na zewnątrz wiąże się z gwałtownym spadkiem temperatury, śniegiem, mrozem i wiatrem. Należy zaznaczyć, że niska temperatura nie jest niczym złym i sama w sobie bardzo dobrze wpływa na poprawę krążenia oraz ujędrnienie. Nie bez powodu tak popularne stało się ostatnio morsowanie, czyli kąpiel w lodowatej wodzie. Natomiast, chłód na samą cerę potrafi wpływać destrukcyjnie. Długotrwałe przebywanie w niskich temperaturach doprowadza do popękanych naczynek, odmrożeń i trudnych do usunięcia zaczerwienień. Tak uszkodzona skóra niezwykle długo się regeneruje i często wymaga specjalistycznych zabiegów, by znów wyglądać promiennie i młodo. Wysokich kosztów regeneracji można uniknąć stosując się do kilku prostych zasad:

1. Przebywając w suchych i ogrzewanych pomieszczeniach należy odpowiednio nawilżać cerę. Można to robić za pomocą kremów i dostępnych w drogeriach serum, a także wewnętrznie, przyjmując odpowiednią suplementację. Doskonale sprawdza się tutaj witamina A, E, D3 oraz cynk.

2. Druga zasada odnosi się do przebywania na zewnątrz. Wychodząc z domu warto zabezpieczyć skórę twarzy nakładając na nią grubą warstwę kremu lub podkładu. Tworzenie bariery ochronnej sprawi, że wiatr czy śnieg nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z cerą.

3. Bardzo dobrym sposobem na poprawę kondycji naszej skóry w okresie zimowym są specjalne masaże twarzy. Wykorzystuje się do nich olejki pielęgnacyjne. Takie zabiegi możemy wykonać samodzielnie w domu. Masaż działa uspokajająco i odprężająco na cały organizm. Mięśnie twarzy stają się zrelaksowane i mniej napięte. Dzięki temu można zlikwidować tak problematyczne zmarszczki mimiczne.

4. Nie można także zapominać o odpowiedniej diecie. Nasze posiłki w okresie zimowym powinny zawierać owoce i warzywa. Unikajmy alkoholu, słodyczy i dużych ilości mięsa.

Stosowanie się do powyższych zasad pozwala w prosty sposób zadbać o skórę twarzy, a także ogólne samopoczucie. Piękna cera to nie tylko zasługa genetyki czy odzwierciedlenie wieku. Możemy dbać o nią w każdym etapie życia, aby zawsze wyglądała pięknie. Wymaga to jednak podjęcia wysiłku i skupieniu się na systematyczności. Tylko regularna praca, inwestowanie w sprawdzone i dobrej jakości kosmetyki oraz poświęcenie czasu na dodatkowe zabiegi pozwoli cieszyć się zadowalającymi efektami. Skóra staje się delikatna, napięta i odżywiona, znikną zmarszczki mimiczne, zaczerwienienie oraz popękane naczynka. Każda kobieta marzy o nieskazitelnej skórze twarzy, ale taki efekt można uzyskać tylko dbając o nią każdego dnia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array