wyjazdy-zdrowotne

Wakacje nad morzem – świetny pomysł na regenerację

Jedną z popularnych form spędzania czasu wolnego są wakacje nad morzem, które umożliwiają korzystanie z różnych aktywności, podziwianie piękna natury i oddychanie powietrzem bogatym w jod pozytywnie oddziałującym na organizm.

Urlopowicze wybierający morskie plaże jako miejsce letniego relaksu doceniają przede wszystkim możliwość korzystania z wodnych atrakcji. Kąpiele oraz szansa pływania np. na popularnym w ostatnich latach kitesurfingu to świetna forma aktywnego odpoczynku pozwalająca na przyjemne schłodzenie w trakcie upału oraz popracowanie nad kondycją. Z kolei piękne trasy turystyczne Nadmorskiego Parku Krajobrazowego umożliwiają odbywanie spacerów w atrakcyjnym, naturalnym otoczeniu. Dlatego często wczasowicze odpoczywający w Jastrzębiej Górze traktują swoje urlopy jako wyjazdy zdrowotne nad morze.

Pobyt na wybrzeżu to także możliwość zażywania kąpieli słonecznych na pięknych, piaszczystych plażach wyłaniających się z przyjemnie szumiącego w wietrzne dni lasu. Odgłos drzew, szum fal i śpiew nadmorskich ptaków koją nerwy, pomagają w udanym wypoczynku i osiągnięciu pozytywnego nastroju.

Wyjazd zdrowotny – wesprzyj swój organizm

Wakacje nad morzem to świetny sposób nie tylko ze względu na możliwość uprawiania ciekawych sportów wodnych czy spacerowania wśród pięknej przyrody. Są one traktowane jako wyjazd zdrowotny ze względu na przepełnione jodem powietrze, którego najwięcej można wdychać podczas długich spacerów brzegiem morza.

Dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości tego pierwiastka znacznie poprawia funkcjonowanie gospodarki hormonalnej oraz pracę poszczególnych narządów. Stymuluje on działanie tarczycy, układu nerwowego oraz krążenia, usprawnia procesy metaboliczne, przyczyniając się do zachowania właściwej wagi, a także kontroluje temperaturę. Oddychanie powietrzem bogatym w jod zwalcza też ospałość, pobudza organizm do działania i pozytywnie nastraja.

Przebywanie w takich warunkach polecane jest szczególnie kobietom w ciąży oraz dzieciom w okresie dojrzewania. Korzystne oddziaływanie jodu na człowieka sprawia, że wyjazdy zdrowotne nad morze są bardzo pożądane. Pozwalają one nie tylko przyjemnie spędzić czas w pięknym otoczeniu, ale także zwalczyć niedobór jodu, a tym samym poprawić funkcjonowanie organizmu.

Gdzie udać się na wyjazd zdrowotny nad morze?

Ważne jest, by urlop spędzić nie tylko w ładnej miejscowości, ale także w komfortowym hotelu. Pokoje w obiekcie Primavera w Jastrzębiej Górze zapewniają niezwykle wygodne warunki do regeneracyjnego snu. Hotel umożliwia zakwaterowanie w pokojach o trzech różnych standardach lub wynajęcie domku. Ważne też, że klienci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje pozwalające spędzić przyjemnie czas i zaznać rozmaitej rozrywki. To między innymi SPA, z którego korzystanie stanowi tzw. odnowę biologiczną, ale również kręgielnia, night-club, bar czy salon gier. Dużym autem jest przedszkole dla najmłodszych prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki niemu rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod opieką profesjonalistów i samodzielnie korzystać z urlopu.

Wakacje nad morzem to zarówno wyjazd zdrowotny, jak i szansa zaznania rozrywki, obcowania z pięknem przyrody, czerpania z uroków sportów wodnych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *