oranzerie

Czy rzeczywiście w domu potrzebujemy jakiejś dodatkowej przestrzeni? Okazuje się, że coraz więcej Polaków decyduje się na oranżerie. To przecież będzie nasza taka sfera czasami nawet bardzo intymna, gdzie możemy bardzo szybko się zrelaksować, bez względu na porę roku.

Jakie mają plusy domowe ogrody?

Okazuje się, że wiele osób, które dysponują własną nieruchomością i pokaźną ilością metrów kwadratowych nie wykorzystuje potencjału, który jest w ich zasięgu. Decydujemy się niejednokrotnie na bardzo proste projekty, a przecież moglibyśmy wydzielić sobie osobne przestrzenie, gdzie moglibyśmy się relaksować w dowolnym momencie. Przykładem będą oranżerie lub też podobne projekty designerskie. Okazuje się, że szczególnie w miesiącach zimowych będziemy tęsknić za przyjemną aurą i chcemy sobie zagwarantować maksymalnie najbardziej pozytywne otoczenie. Wszystko będzie oczywiście zależało od naszego indywidualnego podejścia. Jeżeli jednak od wielu lat marzy nam się domowy ogród, to będziemy mieli tutaj przecież wiele interesujących rozwiązań do dyspozycji.

Najważniejsze jest to, że wcale nie musimy się poddawać zimowej albo jesiennej szarości. Jeżeli tęsknimy za naturą, to w kilka chwil możemy się przenieść do całkiem innego świata właśnie dzięki takiemu ogrodowi w naszym mieszkaniu. A mogą się tam znaleźć najróżniejsze rośliny. Nie jest też powiedziane, że nie możemy wykorzystać tu roślin egzotycznych. Są coraz bardziej popularne no i musimy oczywiście korzystać z porad pochodzących od doświadczonych fachowców, którzy zajmują się szczególnie oranżeriami. Doradzą nam, które rozwiązania będą najbardziej optymalne w naszej sytuacji.

Czym charakteryzują się profesjonalnie zaprojektowane oranżerie?

Oczywiście nie wystarczy tylko zdecydować się na tego typu rozwiązanie. Musimy też mieć w głowie jakąś przykładową przynajmniej nawet amatorską koncepcję. Wbrew pozorom, nie będą to jakieś bardzo skomplikowane sprawy, choć musimy znać podstawy w obszarze kolorystyki i odcieni. Pamiętajmy, aby dokładnie zastanowić się nad tym, co będzie gwarantować nam maksymalne odprężenie. Musimy więc zdecydować się na kolory, które są najbardziej optymalne, a na pewno powinniśmy unikać krzykliwych. Poza tym kluczowe będą także formy. Jeżeli chodzi o współcześnie oferowane oranżerie, to przede wszystkim będą się tam znajdować egzotyczne i ciepłolubne rośliny. Niejednokrotnie też będzie tam panować nawet wysoka temperatura i czasami klienci decydują się na to, aby była to przestrzeń dedykowana tylko i wyłącznie dla hodowania roślin. Jednocześnie można tam naturalnie ustawić meble i dekoracje i możemy się poczuć niczym w środku dżungli. Zaskakujące też jest to, od jak dawna takie przestrzenie są popularne wśród użytkowników. Otóż moda na tego typu rozwiązania narodziła się w XIX wieku. Wtedy też przestrzenie takie zaczęły pełnić funkcję reprezentacyjną. Tego typu miejsca były cenione przez arystokrację, ale dziś mogą sobie na nie pozwolić zwykli konsumenci i poczuć się jak w luksusie.

Jakie projekty domowych ogrodów preferujemy?

Jeżeli chodzi o konkretne projekty i tendencje w designerstwie, to współcześnie odchodzi się od utartych schematów. W efekcie rzeczywiście można liczyć na bardzo oryginalne projekty i tym samym zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Sami projektanci starają się odchodzić od utartych schematów lub rozwiązań konstrukcyjnych, które były typowe przed laty. Bardzo często można zauważyć takie pomieszczenia, które będą oddzielone od budynku mieszkalnego. Mogą to być więc wiaty albo wolnostojące altany funkcjonujące jako przybudówki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *