dystrybucja-posm

Rozwój sprzedaży i skuteczne promowanie produktów stanowią kluczową sferę zainteresowań każdego przedsiębiorstwa. Wśród rozmaitych środków do osiągnięcia tego celu, materiały POSM wyróżniają się niesłabnącą skutecznością. Na czym polega zastosowanie środków POSM? Jak je wykorzystać dla ułatwienia i zintensyfikowania sprzedaży?

Materiały POSM – definicja i zakres możliwych zastosowań

Point Of Sale Materials, w skrócie POSM, to fizyczne produkty wspierające sprzedaż, stanowiące nośniki reklamy ukierunkowanej na klienta detalicznego. W przeciwieństwie do reklamy za pomocą kanałów masowego przekazu, POSM musi być podany bezpośrednio do rąk lub w pole widzenia klientów, dostarczając mu atrakcyjnych wizualnie informacji o ofercie. Katalog materiałów POSM obejmuje bardzo wiele rozmaitych produktów. Znajdziemy tutaj m.in. ulotki, broszury, plakaty, naklejki, roll-upy, oraz standy. Asortyment POSM daje przedsiębiorcom dużą elastyczność w kreowaniu własnej wizji działań reklamowych. Materiały można umieszczać na półkach, podłodze, ścianach czy sufitach, maksymalnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Funkcjonalność materiałów POSM – jak je wykorzystać?

Obecność materiałów POSM w miejscu sprzedażowym pomaga zwrócić uwagę klienta na określony produkt, stymulując go do podjęcia decyzji zakupowej. POSM umieszczone na nośnikach trwałych (regały, infokioski) stanowi jednorazową inwestycję, która kształtuje świadomość konsumentów przez dłuższy czas, nie wymagając przy tym dodatkowej obsługi. Materiały POSM na nośnikach miękkich (ulotki) doskonale sprawdzają się przy przekazywaniu klientowi zwięzłych, praktycznych informacji o zaletach produktów. Ulotkę można zabrać ze sobą i przeczytać w dogodnym momencie. Materiały POSM poprawiają rozpoznawalność marki w oczach odbiorców. Od jakości projektu graficznego w dużej mierze zależą emocje klienta i jego nastawienie do oferty. Należy pamiętać, że materiały POSM stanowią wizytówkę firmy. Dlatego warto poświęcić im dużo uwagi, dostosowując formę przekazu do specyfiki produktu i jego grupy docelowej. Przy korzystaniu z dobrodziejstw POSM nie można jednak przesadzać. Nadmiar ulotek i banerów wprowadza chaos i destabilizuje uwagę klienta, zamiast skupiać ją w określonym miejscu.

Dystrybucja POSM jako wsparcie dla biznesu

Dystrybucja POSM polega na zapewnieniu ich dostępności dla klientów. Ulotki reklamowe najlepiej rozprowadzać podczas eventów branżowych, które skupiają osoby zainteresowane daną tematyką. Inwestycja w materiały POSM wciąż okazuje się bardzo dobrą decyzją biznesową, która zapisuje informację o produkcie lub usłudze w świadomości klientów. Nawet jeśli decyzja zakupowa nie następuje od razu, świadomość istnienia danej marki procentuje w przyszłości. Pojawienie się potrzeby wywołuje skojarzenie z zapisaną w umyśle informacją o firmie, która dostarcza rozwiązania konkretnego problemu. Jeśli szukasz partnera do wsparcia sprzedaży, dla którego dystrybucja POSM nie kryje żadnych tajemnic, z pewnością zainteresujesz się ofertą MerService. MerService oferuje dystrybucję POSM na szeroką skalę, uzupełniając pakiet swoich usług o możliwość montażu banerów reklamowych czy innych stacjonarnych nośników informacji. Warto odwiedzić stronę merservice.pl, gdzie zawarto szczegółowe informacje o spektrum usług w zakresie wsparcia sprzedaży.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *