opony-2

Szukasz nowego ogumienia do swojego samochodu? Jest to decyzja wymagająca zastanowienia, ponieważ każda źle dobrana część pojazdu może być powodem niebezpieczeństwa na drodze. Poza ustaleniem odpowiedniej wielkości opony należy więc zwrócić uwagę na kilka równie istotnych kwestii. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ogumienie do swojego auta.

Indeksy producenta – co to takiego?

Producenci samochodów przewidują opcjonalne rozmiary opon, które można zamontować w danym modelu. Razem z zalecaną wielkością podaje się dwa bardzo ważne indeksy – prędkości oraz nośności. Przedstawiają one wartości homologowane przez producenta. Niestosowanie się do podanych zaleceń może wpłynąć bardzo negatywnie na poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Montowanie innych opon wiąże się też z ryzykiem niewłaściwego działania niektórych systemów (ABS, ESP, ASR) oraz niewykorzystaniem potencjału samochodu.

Typ bieżnika – jaki wybrać?

W oponach występują trzy rodzaje bieżników – symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ponieważ wszystkie różnią się zastosowaną technologią. Właściwości ogumienia powinny być dostosowane do potrzeb kierowcy.

Bieżnik symetryczny poleca się do aut o stosunkowo niewielkich mocach, przeznaczonych do spokojnej jazdy. Opony asymetryczne zachowują dużą przyczepność zarówno w zakrętach, jak i przy poruszaniu się po prostej linii. Z tego powodu sprawdzają się świetnie nie tylko w autach miejskich, ale także sportowych. Bieżnik kierunkowy sprawia, że koła odprowadzają wodę spod kół. Tego typu opony są gwarancją najwyższej przyczepności przy przyspieszaniu oraz hamowaniu.

Klasa opon – czy ma znaczenie?

Wszystkie duże koncerny mają w ofercie opony plasujące się w różnych przedziałach cenowych. Zazwyczaj dzielą się one na ekonomiczne, średnie oraz premium. Droższe ogumienie będzie oczywiście prezentować lepsze parametry na drodze. Trzeba więc zwrócić uwagę na styl jazdy oraz częstotliwość używania samochodu i dostosować stosunek ceny do jakości tak, aby opony zapewniały bezpieczeństwo i komfortowe prowadzenie auta.

Ogumienie budżetowe nigdy nie zapewni takich osiągów jak opcja premium. Opony Bridgestone najwyższej klasy powstają z myślą o wymagających kierowcach. Doskonale radzą sobie na każdej nawierzchni i są niezawodne w ekstremalnych warunkach pogodowych. Najwyższej jakości wykonanie gwarantuje bezpieczeństwo na drodze zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i na dłuższych trasach.

Gdzie kupić najlepsze opony?

Kierowcy najczęściej kupują ogumienie w warsztatach wulkanizacyjnych. Problemem jest jednak to, że takie zakłady nie mają na składzie wszystkich dostępnych modeli, przez co wybór jest często ograniczony. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup opon przez internet. Istnieje bardzo dużo popularnych stron, jednak najlepiej wybrać sklep z szerokim asortymentem taki, jak noweopony.pl.

Istotne jest, aby właściwości każdego produktu były jasno rozpisane. Ważna jest też możliwość zwrotu towaru w razie jakichkolwiek uszkodzeń. Profesjonalny sklep dołoży wszelkich starań, aby zakupy były łatwe i przyjemne, a opony prezentowały najwyższą jakość.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *