pexels-sora-shimazaki-5938242

Zastanawiasz się, jaką rolę w rutynie pielęgnacyjnej odgrywa krem pod oczy? Chcesz znaleźć wysokiej jakości kosmetyk tego rodzaju i nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Sprawdź, czy warto stosować krem pod oczy i dowiedz się, co uwzględnić w trakcie jego wyboru.

Jak wygląda prawidłowa pielęgnacja twarzy?

Każda osoba, która marzy o zdrowej i lśniącej cerze, powinna wprowadzić do swojej codziennej rutyny różnego rodzaju nawyki pielęgnacyjne. W przypadku dbania o skórę twarzy niezbędne jest nie tylko stosowanie kremów na dzień i noc, ale również innych produktów. Dotyczy to zarówno kobiet, które codziennie wykonują kilkuetapowe makijaże, jak i tych, które całkowicie rezygnują z kosmetyków upiększających. Warto wspomnieć, że pielęgnacja twarzy powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom danej skóry. Każda osoba ma bowiem nieco inny typ cery, do którego warto prawidłowo dobrać kosmetyki. Istnieje jednak ogólnie przyjęty wzór dotyczący kolejności nakładania poszczególnych kosmetyków rano i wieczorem. Poranna rutyna powinna obejmować kolejno:

 • oczyszczenie skóry,
 • tonizację,
 • nałożenie serum,
 • nawilżenie skóry kremem do twarzy i pod oczy,
 • zabezpieczenie naskórka kremem z filtrem SPF (niezależnie od pory roku).

Tak przygotowana skóra jest gotowa na ewentualne czynniki zewnętrzne, z jakimi człowiek ma do czynienia na co dzień. Po całym dniu wrażeń należy równie dokładnie zadbać o przygotowanie twarzy do snu, a tym samym do odpoczynku. Wieczorna pielęgnacja składa się kolejno z:

 • dokładnego demakijażu,
 • oczyszczania skóry,
 • tonizacji,
 • peelingu lub maseczki (raz lub dwa w tygodniu),
 • nałożenia serum,
 • odżywienia skóry za pomocą kremu na noc oraz kremu pod oczy. 

Krem pod oczy – czy jest ważny?

Wiele osób marzy o tym, aby nie mieć tzw. worków pod oczami i zmarszczek w ich okolicy. Często jednak krok, który obejmuje nałożenie na oczyszczoną skórę twarzy specjalnego kremu do oczu, jest całkowicie pomijany. Jest to dość duży błąd pielęgnacyjny, który niestety może przyczynić się do wielu mniejszych lub większych konsekwencji związanych ze stanem cery w tak specyficznym obszarze. 

Skóra w okolicy oczu jest znacznie bardziej cienka i wrażliwa niż w pozostałej części twarzy. Dodatkowo nie zawiera gruczołów łojowych, przez co samodzielnie nie jest w stanie wydzielić oleju nawilżającego. Brak naturalnego odżywienia w tak podatnym miejscu sprawia, że pojawia się suchość, a nawet drobne linie, które z czasem przekształcają się w bardziej widoczne zmarszczki. Krem pod oczy ma za zadanie dostarczać niezbędnych do utrzymania odpowiednio napiętej skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych. W ten sposób można chronić wrażliwe miejsce przed suchością i pieczeniem. Warto oczywiście wspomnieć, że kosmetyk niweluje również ryzyko powstawania zmarszczek. 

Do uzyskania najlepszego efektu krem pod oczy należy nakładać na skórę dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Ze względu na to, że ta okolica twarzy jest dość mała, nie ma konieczności wykorzystywania dużej ilości produktu. Wystarczy delikatnie wklepać drobną warstwę kremu i pozwolić jej na naturalne wyschnięcie.

Jaki krem pod oczy wybrać?

To, jakiego kremu pod oczy się używa, zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji związanych z konsystencją produktu, jego zapachem oraz ceną. Warto jednak wiedzieć, iż coraz częściej rekomendowane jest stosowanie naturalnych kremów pod oczy. Są one nie tylko bardzo wydajne, ale również bezpieczne dla skóry. Kosmetyki naturalne dla twarzy stają się bardzo popularne wśród kosmetologów i kosmetyczek. Nie zawierają one bowiem sztucznych barwników, konserwantów i parabenów, to natomiast przekłada się na znacznie mniejsze ryzyko powstawania podrażnień i alergii. Naturalny krem pod oczy jest znacznie lepiej wchłaniany przez skórę, dzięki czemu lepiej przenika do naskórka, zapewniając mu odpowiednie nawilżenie. Kosmetyk tego rodzaju jest również delikatny i uniwersalny, co sprawia, że działa on także regenerująco i odświeżająco.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array