agent nieruchomosci

Dobrze wiemy, że na rynku nieruchomości nieraz trudno jest się odnaleźć; morze ofert i czekający za nimi gąszcz prawnych procedur mogą przytłoczyć! A przecież kupując, sprzedając czy wynajmując mieszkanie, podejmujemy jedną z najważniejszych decyzji w życiu – dlatego w podróż po świecie nieruchomości warto wyruszyć z agentem nieruchomości. Czego możemy od niego oczekiwać?

Komunikacja to klucz – w każdej sytuacji!

Nie zbudujemy niczego bez rozmowy; ta zasada sprawdza się nie tylko w romantycznych relacjach, ale także… przy współpracy z agentem nieruchomości. Trudno się temu dziwić. To właśnie on będzie towarzyszył nam przy podejmowaniu kluczowych decyzji – oparty na zaufaniu kontakt z nim jest ważniejszy, niż mogłoby się wydawać! Najlepsi agenci potrafią o tę relację zadbać. 

Jedną z najważniejszych umiejętności, którą agent nieruchomości MUSI posiadać, jest słuchanie swojego klienta. Bez tego nie ma mowy o udanej współpracy! Rozmawiając z agentem, zwróćmy uwagę na to, czy rzeczywiście interesują go nasze potrzeby – dobry pośrednik postawi je na pierwszym miejscu. 

Jeśli szukamy nowych czterech kątów, agent powinien nie tylko zaprezentować najbardziej atrakcyjne mieszkania, ale także zwrócić uwagę na czyhające na nas pułapki lub, przy współpracy z zaufanymi doradcami finansowymi, pomóc rozeznać się w ofertach kredytów. Jest przecież naszym przewodnikiem, prawda? A gdy planujemy sprzedaż lub wynajem posiadanej nieruchomości – zadba o to, by zdjąć nam z głowy to, z czym rzeczywiście nie możemy sobie sami poradzić. Chcemy sprawić, by mieszkanie zyskało na wartości? Nie ma problemu, skontaktuje nas z zaufanym projektantem wnętrz. Nie wiemy jak zabrać się za promocję naszej nieruchomości? Już na starcie pośrednik zaproponuje indywidualną strategię marketingową, dostosowaną do naszych potrzeb i specyfiki nieruchomości, dzięki czemu zwiększy szansę na szybką i korzystną dla nas transakcję. Dobry agent nieruchomości jest dla klienta – nie odwrotnie.

I co ważne, jest dla nas zawsze i wszędzie – mamy pełne prawo oczekiwać od naszego agenta regularnego kontaktu i informacji o postępach. Właśnie w ten sposób buduje się zaufanie!

Agent dla każdego… także i dla Ciebie!

Najlepsi agenci – czy z latami doświadczeń w branży, czy ci, którzy wchodzą z werwą na rynek – są dla wszystkich. Przede wszystkim powinni pamiętać o tym ci, którzy dopiero próbują znaleźć wymarzone mieszkanie. Agencje nieruchomości nie współpracują jedynie z dużymi przedsiębiorstwami oraz deweloperami; zaufać im może dosłownie każdy. Niezależnie od budżetu, oczekiwań i języka, w którym mówisz!

By odpowiedzieć na potrzeby wszystkich swoich klientów, agent nie powinien działać w pojedynkę; trudno bowiem być ekspertem od wszystkiego. Na niespokojnych wodach rynku nieruchomości warto więc zaufać drużynie – agencji, w której pośrednicy wymieniają się ekspercką wiedzą i doświadczeniem, a także mogą liczyć na wsparcie zespołu specjalistów z różnych dziedzin: prawa, finansów czy marketingu. A według Otodom najlepszą agencją nieruchomości w Polsce jest homfi, które w latach 2019 i 2021 zdobyło prestiżowy tytuł Lidera Nieruchomości. Eksperci homfi czekają na Ciebie w biurach na terenie całej Polski, w tym także i na Śląsku – w Gliwicach (https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/gliwice) oraz Katowicach (https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/katowice)!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array