kreatywnie z dziećmi w domu
Co robić z dzieckiem w domu? Sposoby na kreatywne spędzanie czasu.

Przed Tobą długie tygodnie siedzenia w domu? Zastanawiasz się, co zrobić, by Twoje dziecko spędziło ten czas na kreatywnej zabawie połączonej z nauką? Dowiedz się, w jaki sposób można spędzić czas domowej kwarantanny siedząc z dziećmi w domu.

Kreatywnie w domu z dziećmi

Dzieci lubią, gdy wokół nich dużo się dzieje. Cieszą się, gdy znajdują się w centrum uwagi i bardzo szybko się nudzą. Nie ma miejsca na monotonnie – musi być wesoło i kreatywnie! Spędzając dużo czasu z dziećmi w domu, warto przygotować cały szereg angażujących i kreatywnych zabaw. W naszym artykule prezentujemy kilka pomysłów, które z pewnością umilą i uatrakcyjnią czas spędzony w domu.

Pomysły na zabawy z dziećmi w domu

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu posiadają wiele zalet. Odpowiednio dobrane i przygotowane umożliwiają nie tylko doskonałą zabawę pełną śmiechu, ale również rozwijają dziecko i poszerzają jego horyzonty. Zabawy z dzieckiem w domu powinny być zawsze dopasowane do jego wieku, a czasami również zainteresowań.

Gry planszowe

Jednym z pierwszych pomysłów są gry planszowe. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo propozycji dla dzieci w różnym wieku. Można skorzystać zarówno z tych klasycznych, takich jak „Chińczyk” czy „Monopoly”, bądź sięgnąć po nowości. Wybierając grę planszową zawsze należy kierować się wiekiem dziecka, a także poziomem trudności gry. Popularne planszówki to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu w większym gronie. Można zaprosić do gry wszystkich członków rodziny i wspólnie poczuć ducha zdrowej rywalizacji.

Masa solna

Masa solna to zawsze dobry pomysł! Do jej przygotowania potrzebne są tylko trzy składniki, a zabawa z jej udziałem może okazać się strzałem w dziesiątkę! Potrzebujesz jedynie wody, soli i mąki. Z masy solnej można stworzyć wiele figurek i ozdób, które dodatkowo mogą być ozdobione farbami czy mniejszymi przedmiotami, które akurat znajdują się w Twoim domu.

Wspólny taniec i ćwiczenia

Kreatywne spędzanie czasu w domu to również zabawy ruchowe dla dzieci. Możesz puścić ulubioną muzykę i wymyślać z dzieckiem różne choreografie w dowolnych stylach. Jeżeli Twoje dziecko interesuje się sportem, zaproponuj mu wspólny trening. Na Internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji i ćwiczeń, które możecie wykonywać wspólnie. Jest to doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, które oprócz świetnej zabawy pozwoli również wyrzeźbić ciało i popracować nad kondycją. Zabawy ruchowe dla dzieci w domu pozwolą uwolnić w najmłodszych niespożytkowane pokłady energii, a także pobudzą kreatywność w wymyślaniu kolejnych tanecznych ruchów.

Po powrocie z parkietu można wspólnie poczytać książkę, aby wyciszyć organizm.

Wspólnie gotowanie

Kolejnym pomysłem jest wspólne gotowanie. Dzieci uwielbiają pomagać swoim rodzicom w kuchni. Przygotujcie wspólnie zdrowe ciasteczka, które potem będzie można dodatkowo udekorować. Starsze dzieci doskonale poradzą sobie również z bardziej skomplikowanymi kuchennymi czynnościami.

Zabawy z językiem obcym

Połączeniem zabawy z nauką mogą być również zabawy językowe. Doskonałym pomysłem będzie gra w kalambury, w których odgadywanie haseł odbywa się w języku obcym. Można również skorzystać ze specjalnie przygotowanych fiszek dla dzieci, dzięki którym w łatwy, szybki i atrakcyjny sposób Twoje dziecko będzie poznawało kolejne obcojęzyczne słówka.

„Siedzenie” kreatywnie z dzieckiem w domu jest możliwe także przy wykorzystaniu zabawek, które posiadacie. Zabawa lalkami czy wyścigi samochodów to propozycje, które sprawdzają się (prawie) zawsze.

Related Posts

2 Komentarzy

  • baskaa.f
    8 kwietnia 2020

    Najlepsza zabawa w domu to oczywiście zabawa w tzw. bazie. Krzesła i kilka koców = radość i szczęscie na kilka godzin gwarantowane! 😀

  • Renia
    16 kwietnia 2020

    Gotowanie z dzieckiem zazwyczaj kończy się jednak samotnym sprzątaniem miejsc w domu o których nie miało się pojęcia hahaha 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *