kurs-wozki-widlowe

Kurs na wózki widłowe to jedno z najpopularniejszych szkoleń w naszym Centrum Szkolenia Zawodowego. Zajmujemy się przygotowaniem kursantów do zdobycia odpowiednich uprawnień poprzez kompleksowe zapoznanie z wymaganiami egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego i przekazanie praktycznej wiedzy w zakresie obsługi wózków widłowych. W naszej placówce gwarantujemy najwyższą jakość wykonywanych przez nas szkoleń. Stawiamy na bezpieczeństwo i rzetelność. Kursy prowadzone są przez osoby wykwalifikowane w przekazywaniu posiadanej wiedzy, z odpowiednimi uprawnieniami i posiadające wieloletnie doświadczenie w pracy z podobnymi maszynami.

Zakres szkoleń na wózki widłowe 

Osoba po ukończeniu naszego kursu na wózki widłowe posiadać będzie praktyczną wiedzę w zakresie użytkowania, konserwacji i bezpieczeństwa pracy w zakresie obsługi pojazdów podnośnikowych, wózków zdalnie sterowanych i specjalizowanych. Zakres szkolenia obejmuje między innymi:

  • wiadomości o dozorze technicznym,
  • ogólne wiadomości o urządzeniach transportu bliskiego,
  • typy stosowanych wózków jezdniowych,
  • czynności operatora,
  • budowa wózków jezdniowych podnośnikowych (w tym specjalizowanych),
  • przenoszenie ładunków,
  • BHP,
  • bezpieczna wymiana butli gazowej,
  • ćwiczenia testowe,
  • zajęcia praktyczne,

Centrum Szkolenia Zawodowego – uprawnienia na wózki widłowe

O udział w kursie ubiegać się może każdy po skończeniu 18 roku życia, z minimum wykształceniem podstawowym wykształceniem i bez przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania wózkami widłowymi. Czas i trwanie szkolenia ustalany jest indywidualnie – dostosowywany do potrzeb i możliwości grupy. Poszczególne kursy jednorazowo trwają nie mniej niż 6 godzin. Dawniej uprawnienia wydawane były bezterminowo. Obecnie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości Technologii wydawane są na okres czasu zależny od rodzaju i typu pojazdu. Dla wózków widłowych z mechanicznym napędem podnoszenia okres ten wynosi 10 lat, dla wózków widłowych jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem – uprawnienia wydawane są na okres 5 lat. Osoba posiadająca uprawnienia nie ma jednak obowiązku zdawania egzaminu ponownie. Wystarczy złożyć wniosek o przedłużenie Kwalifikacji 3 miesiące przed upłynięciem terminu Wszystkich zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji swoich lub swoich pracowników zapraszamy na nasze szkolenia UDT w Centrum Szkolenia Zawodowego w Krapkowicach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *