biuro-w-domu
biuro-w-domu-jak-urządzić

Chcesz urządzić domowe biuro? Zależy Ci na tym, aby było wygodne i funkcjonalne? Dowiedz się, jak stworzyć małe biuro w domu, by praca w nim była prawdziwą przyjemnością.

Domowe miejsce pracy

Dla osób, które na co dzień pracują z domu bardzo istotne jest stworzenie wygodnego i funkcjonalnego biura, które sprzyja koncentracji i kreatywności. Praca na kanapie bądź przy kuchennym stole na dłuższą metę jest męcząca i może być w przyszłości przyczyną wielu zdrowotnych dolegliwości. Dlatego tak istotnym jest, by wygospodarować sobie trochę miejsca i stworzyć swój mały domowy gabinet z zachowaniem najważniejszych zasad.

Domowe biuro musi być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Najważniejsze, aby czuć się w nim dobrze i swobodnie. Przedstawione zasady odnosić mogą się nie tylko do osób pracujących zdalnie, ale również dla uczniów i studentów.

Gabinet w domu – jak urządzić?

Od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą od jakiej należy zacząć jest wybór odpowiedniego miejsca. Najlepiej, gdyby biuro było osobnym pokojem, który zapewni Ci zdecydowanie większą swobodę w kwestii aranżacji. Niestety nie zawsze można sobie na to pozwolić i domowe biura często są fragmentem innego pomieszczenia. W takim przypadku należy zadbać o to, by przestrzeń była wystarczająca na ustawienie biurka, wygodnego fotela, szafki czy regału.

Przestrzeń biurowa w domu musi być również dopasowana do Twojego gustu i indywidualnych potrzeb. Konieczny jest również dostęp do dziennego, naturalnego światła.

Biurko

Najważniejszym elementem domowego biura jest biurko. Najlepiej, aby zostało ono umieszczone bokiem do okna, a także przodem do drzwi pokoju. Podgląd całego pomieszczenia pozwoli Ci czuć się komfortowo przez cały dzień pracy. Jeżeli jedyną możliwością jest ustawienie biurka w ciemnym pomieszczeniu, konieczne jest zadbanie o właściwe oświetlenie sztuczne.

Jeśli chodzi o same wymiary biurka to powinny być one dostosowane do Twoich potrzeb. Jeżeli potrzebujesz dużo miejsca na dokumenty i akcesoria biurowe wybierz biurko większych rozmiarów. Jeżeli wyznajesz zasadę minimalizmu, a do pracy potrzebujesz jedynie komputera zdecyduj się na zgrabne i stylowe biurko mniejszych rozmiarów.

Krzesło

Pracując przy biurku warto zadbać o odpowiednie krzesło, które zagwarantuje Ci odpowiednią postawę. Najlepiej sprawdzą się typowe fotele biurowe, które posiadają możliwość konfiguracji. Mowa tutaj zarówno o ustawieniu wysokości krzesła, jak i podłokietników i samego oparcia.

Regały i szafki

Warto zastanowić się również nad regałami i szafkami, które mogą okazać się niezwykle przydatne podczas pracy. Dzięki nim dokumenty, segregatory i inne niezbędne do pracy akcesoria będą uporządkowane i będą znajdowały się zawsze w Twoim zasięgu. Porządek na biurku, jak i wokół niego pozytywnie wpłynie na koncentracje i zagwarantuje komfortowe warunki pracy.

Niezbędne mogą okazać się również drobniejsze akcesoria, takie jak biurowe teczki, segregatory czy korkowe tablice.

Dekoracje i kolory

Miejsce pracy powinno kojarzyć się pozytywnie. Warto zatem wzbogacić je o różnego rodzaju dekoracje. Mogą to być ramki ze zdjęciami bliskich czy też drobne przedmioty, które mają dla Ciebie szczególne znaczenie. Biurko ozdobić możesz również stylowym zegarkiem czy też ulubioną rośliną w doniczce.

Kolorystyka biura nie ma większego znaczenia. Powinna zależeć przede wszystkim od Twoich indywidualnych predyspozycji. Jedni dobrze czują się w przestrzeniach wyjątkowo jasnych, inni wolą nieco ciemniejsze barwy. Najważniejsze jest, aby całość była spójna i estetyczna. Jeżeli aranżujesz swoje miejsce pracy w innym pomieszczeniu możesz zadbać o jego wydzielenie np. za pomocą parawanów, zasłon albo po prostu dywanika w innym kolorze.

Related Posts

2 Komentarzy

  • Piotrek
    22 czerwca 2020

    Nie wiem, czy pracowanie w sypialni to dobry pomysł. Śpisz i pracujesz w jednym pomieszczeniu. Ciężko rozgraniczyć czy aktualnie odpoczywasz czy zarabiasz… :/

  • Tomek
    31 grudnia 2021

    Super wskazówki! Na pewno z nich skorzystam, zwłaszcza z porady, aby umieścić biurko bokiem do okna i przodem do drzwi! Czytałem też na https://wnetrzadlaciebie.com/home-office-wazne-kwestie-o-ktorych-warto-wiedziec jak urządzić domowe biuro. Z takim zapleczem wiedzy na pewno urządzę funkcjonalne miejsce do pracy 🙂

Average
5 Based On 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array