babuszka-agafia

Szeroko pojęta pielęgnacja jest wpisana w naszą codzienność. Każdego dnia, z mniejszym lub większym zaangażowaniem dbamy o higienę i wygląd zewnętrzny. Poszerzamy wiedzę dotyczącą produktów, których używamy. Stąd wziął się trend na naturalne kosmetyki. Wśród nich, już od lat, ogromną popularnością cieszą się naturalne produkty rosyjskie.

Surowce roślinne, ludowe receptury  i współczesna wiedza – czyli tajemnica skuteczności kosmetyków rosyjskich

Niekwestionowaną królową wśród kosmetyków naturalnych jest rosyjska Babuszka Agafia. Poczciwa kobiecina w białej koszuli, otoczona wiankiem kwiatów, uśmiechająca się do nas nostalgicznie, to obecnie logo powszechnie znane z drogeryjnych półek.


Inspiracją do jej powstania była prawdopodobnie Agafia Karpowna Lykina, która wychowała się w syberyjskim lesie, z dala od cywilizacji. Mieszkała tam od dziecka do końca życia (z krótką przerwą na pobyt w zakonie) – w drewnianej chałupce niedaleko rzeki, wśród bogactwa fauny i flory. Potrzebną wiedzę przekazywała jej matka, a po jej śmierci Agafia musiała uczyć się z własnych eksperymentów z darami natury. Naturalne surowce służyły jako pożywienie, leki i środki pielęgnacyjne na różne potrzeby i dolegliwości dla niej i jej rodziny.
Rosyjska kultura ludowa pełna jest historii o zielarzach, uzdrowicielach i szamanach. Lykina to postać, która została „twarzą” marki, jednak źródłem inspiracji są wszyscy znachorzy, którzy za pomocą roślin dokonywali małych cudów, potrafili uleczyć ciało, a nierzadko i duszę tych którzy przyszli po pomoc.


Kosmetyki Babuszka Agafia to produkty oparte na wyselekcjonowanych, godnych zaufania recepturach, przekazywanych wśród syberyjskiej ludności od pokoleń. Całość została wzbogacono o osiągnięcia współczesnej wiedzy kosmetologicznej. W rezultacie otrzymano kosmetyki efektywnie pielęgnujące, głęboko odżywiające i wspomagające walkę z różnego rodzaju problemami każdej części ciała.

Bogaty wybór produktów w dobrej cenie

Asortyment marki Babcia Agafia jest niesamowicie bogaty. Znajdziemy tu produkty oczyszczające i pielęgnujące do włosów, twarzy, ciała, dłoni i stóp, higieny intymnej, kąpieli. Oferta przewiduje zarówno artykuły uniwersalne jak i te przeznaczone dla konkretnych potrzeb czy problemów. Pomagają zniwelować objawy łuszczycy, egzemy, trądziku, łupieżu i innych zmian skórnych.

Wyroby te opierają się na ekstraktach z ziół, kwiatów, kłączy, drzew, owoców i warzyw, pozyskiwanych z nieskażonych terenów dzikiej Syberii. Poza roślinnymi wyciągami można w nich znaleźć składniki takie jak drożdże, wzmacniający miód, dobroczynny propolis czy naturalne glinki pochodzące z różnych rejonów tego ogromnego terenu. Zestawione ze sobą w odpowiedni sposób, wzmacniają wzajemnie swoje dobroczynne działanie, gwarantując skuteczność i bezpieczeństwo użycia.

Naturalna pielęgnacja przynosi wiele korzyści: regeneruje, odżywia, wzmacnia, chroni i skutecznie upiększa. Jeśli jakimś cudem nie mieliście do czynienia z kosmetykami opartymi na darach natury, pozbawionymi drażniących, uczulających czy wręcz toksycznych substancji – Babuszka Agafia to najlepszy wybór na ten pierwszy raz. Bezpieczne składy, duże pojemności, wydajność i przede wszystkim bardzo dobre ceny powinny skutecznie zachęcić. A jeśli z naturalną pielęgnacją jest Ci po drodze, Agafii nie trzeba przedstawiać!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *