background-3791483_1280

Z pewnością każdy z nas kojarzy kobiety, które zawsze wyglądają szykownie i efektownie. Klucz nie leży wcale w zasobności portfela, lecz w tym, jak odpowiednio wykorzystać swój potencjał, by zachwycać wizerunkiem. Dobra wiadomość jest taka, że nawyki można z łatwością wypracować. Co więcej, nie potrzebujemy kilku godzin, a zaledwie kilku minut dziennie.

Wybieranie odzieży wysokiej jakości

Kobiety z klasą zawsze wyglądają “bardziej”. O co chodzi? Ich stylizacje mogą być proste, składać się z klasycznego t-shirtu i jeansów, jednak i tak wyglądają niezwykle. Klucz to wybieranie odzieży wysokiej jakości. Jeśli decydujemy się na t-shirt, niech będzie z wysokogatunkowej bawełny. Jeansy muszą być odpowiednio dobrane do sylwetki. Stylowe panie zawsze dbają o detale, np. pomalowane paznokcie, dopracowany makijaż, ułożona fryzura. Jeśli odpowiednio poćwiczymy, dopracowanie tych szczegółów zajmie nam zaledwie chwilę.

Perfekcyjny makijaż

Na wstępie należy zaznaczyć, że “perfekcyjny” wcale nie oznacza “mocny”. Wręcz przeciwnie – wystarczy pomalować usta i nałożyć tusz do rzęs, by wyglądać świetnie. Kobiety z klasą znają swoje atuty i umieją je podkreślić. Wiedzą także, gdzie leży granica pomiędzy stylowym wyglądem a przesadą. W swojej kosmetyczce wystarczy mieć dwa kolory szminek – neutralny oraz czerwony. Jeśli decydujemy się na ten pierwszy, warto podkreślić oko. W momencie, gdy decydujemy się na czerwień na ustach, wystarczy tusz do rzęs i eyeliner na powiece. Stylowe panie wiedzą, że makijaż powinien wyglądać tak, jakby wyszły w zasadzie tylko na chwilę.

Zoom na dodatki

Stylowe kobiety nie zapominają o dodatkach, bo wiedzą, że to w nich drzemie prawdziwa siła. Owszem, można prezentować się dobrze w klasycznej spódnicy i koszuli, jednak jeśli dodamy do tego efektowny naszyjnik, pierścionki, dobierzemy torebkę z wysokiej jakości skóry, będziemy wyglądać perfekcyjnie, a o to nam przecież chodzi.

Ubrania na co dzień

Każdy z nas ma ubrania, które zakładamy na specjalne okazje i takie, które nadają się do noszenia na co dzień. W efekcie nasza szafa pęka w szwach, a my nie mamy co na siebie założyć. Często nie wiemy, jak zestawiać ze sobą elementy garderoby, innych ubrań nie chcemy wyrzucać, bo są dobrej jakości albo zachowujemy je “na później”, lecz ten czas nigdy nie nadchodzi. Nie ma sensu gromadzenie ubrań, które są już zniszczone. To, co na siebie zakładamy, świadczy o nas. Nieistotne, czy cały dzień spędzamy w domu, czy wychodzimy na miasto. Jeśli założymy wygodny, stylowy t-shirt i wysokiej jakości spodnie dresowe, będzie nam wygodnie, a jednocześnie nie będziemy wyglądać niechlujnie. Ubrania, które nosimy po domu, także mogą być ładne!

Sztuka planowania

Często dopada nas poranny pośpiech. Wtedy trudno o przemyślaną, dopracowaną w każdym calu stylizację. To dlatego bardzo dobrym nawykiem jest planowanie dzień wcześniej tego, co na siebie założymy. Wieczorem możemy wyprasować ubrania, wypastować buty, dobrać dodatki. Ciekawym patentem jest skomponowanie kilku zestawów i zawieszenie ich w szafie. Wtedy – w razie nagłego wyjścia – nie musimy się martwić, co na siebie założymy.

Jasno określony styl

Stylowe kobiety wiedzą, co jest w ich stylu, a czego nigdy by na siebie nie założyły. Owszem, warto eksperymentować z modą, ale sztuka polega na tym, by czerpać z najnowszych trendów i wybierać jedynie to, co do nas pasuje, a nie ślepo za nimi podążać. Panie z klasą odpowiednio dostosowują również strój do okazji. Na długie spacery wybierają wygodne buty, nie męczą się, chodząc godzinami w butach na wysokim obcasie, a mimo to, zawsze wyglądają efektownie. To dlatego, że są ubrane, a nie przebrane.

Liczy się jakość, a nie ilość

Korzystamy z wyprzedaży, wybieramy ubrania pod wpływem impulsu, by w efekcie mieć w szafie mnóstwo ubrań, których… nigdy nie założymy. Jeśli chcemy być kobietami z klasą, warto wybierać rzeczy wysokiej jakości. Są one droższe, jednak posłużą nam przez długi czas. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że lepiej mieć w szafie jedną porządną rzecz, zamiast dziesięciu, które będą nadawać się do wyrzucenia po kilku praniach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *