sukienka-na-slub-cywilny

Ślub w dojrzałym wieku nie jest niczym zaskakującym w obecnych czasach. Na ogół ceremonia będzie miała charakter świecki, więc przyszli małżonkowie złożą oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Sama uroczystość może być wyprawiona z wielką pompą lub mieć kameralny, intymny charakter. Nie istnieją żadne reguły, w jaki sposób należy przypieczętować związek w określonym wieku.

Suknia ślubna dla 50-latki – ogólne zasady doboru

Czy pełna swoboda dotyczy również doboru stylizacji ślubnej? Zobacz, jaka powinna być sukienka na ślub cywilny dla pani młodej 50+.

Ślub jest przełomowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety, niezależnie od wieku i finału wcześniejszych relacji partnerskich. Każda panna młoda pragnie czuć się tego dnia absolutnie wyjątkowo. W podkreśleniu ważności chwili pomaga dokładnie zaplanowana stylizacja – wyróżniająca się na tle outfitów zaproszonych gości płci pięknej. Chociaż świat mody od dłuższego czasu promuje trend noszenia wszystkiego, na co ma się ochotę, niezależnie od wieku, wagi, typu urody i budowy ciała, to wiele kobiet 50+ nadal czuje presję w kwestii doboru stylizacji. Dojrzałe panie często rezygnują z ubrań odsłaniających ciało, krótkich, dopasowanych, oversize’owych oraz w intensywnych kolorach, bo „w tym wieku przecież nie wypada”. Żeby tego było mało, panuje pogląd, że ubiór musi koniecznie maskować nadprogramowe kilogramy i różne niedoskonałości. No i absolutnie nie może działać na szkodę sylwetki, czyli optycznie skracać nóg, poszerzać w biodrach itp. Drogie Panie, jedyne, czego nie wypada, to myśleć w taki sposób! W kwestii sukni ślubnej, najczęstsze dylematy kobiet dotyczą wyboru fasonu, długości i odcienia kreacji.

Znajdź swój styl i się go trzymaj

Po pierwsze, otwórz się na różne możliwości. Zastanów się, jaki styl sukienek ślubnych odpowiada Ci najbardziej. Korzystaj z porad bliskich Ci osób, ale nie kieruj się wyłącznie oceną innych. Kluczowy wpływ na decyzję powinno mieć to, w czym Ty czujesz się najlepiej i najpiękniej na świecie. Suknia ślubna musi Ci się rzeczywiście podobać! W salonach ślubnych znajdziesz obecnie wiele ciekawych propozycji, dedykowanych pannom młodym w każdym wieku. Możesz zdecydować się m.in. na:

  • supermodną syrenkę – niezwykle kobiecy i zmysłowy model, rozszerzający się od połowy ud lub kolan ku dołowi, mocno dopasowany w talii i całej górnej części;
  • klasyczną sukienkę w kształcie litery A – elegancki, ponadczasowy model z dopasowaną górą i stopniowo rozszerzającym się dołem;
  • romantyczną księżniczkę – strojną, zwiewną suknię z dopasowaną górą i mocno rozkloszowanym, wielowarstwowym dołem, o dowolnej długości;
  • suknię wieczorową lub sukienkę koktajlową – gdy bierzesz ślub cywilny, klasyczna, biała lub kremowa suknia ślubna nie stanowi jedynego, dostępnego rozwiązania.

Jedynym kryterium wyboru kreacji ślubnej, którego za wszelką cenę postaraj się trzymać, jest wysoka jakość wykonania. Jakość sukienki determinują w zasadzie dwa czynniki: rodzaj zastosowanych materiałów i zdobień oraz precyzja odszycia. Sukienka klasy premium sprawi, że w dniu swojego ślubu poczujesz się jeszcze piękniej. Dodatkowo zapewni Ci komfort podczas całonocnej zabawy. Jeśli zdecydujesz się na model o charakterze wieczorowym lub wizytowym (nie na typową suknię ślubną), zyskasz uniwersalną i ponadczasową bazę do tworzenia wielu różnych odświętnych stylizacji – na lata.

Sukienka na ślub cywilny nie musi być biała

Do wyboru masz w zasadzie pełną paletę kolorów. Czysta biel jest zaledwie jedną z wielu dostępnych opcji. Możesz zdecydować się na każdy odcień z palety pasteli albo pójść w kierunku intensywnych, wyróżniających się barw. Marzysz o założeniu czarnej sukienki na ślub cywilny? Zrób to! Obecnie odchodzi się od traktowania czerni wyłącznie za kolor żałobny.

Na co uważać, wybierając sukienkę do ślubu cywilnego dla 50-latki?

Twoim największym wrogiem na pewno jest pośpiech. Unikaj podejmowania pochopnych decyzji. Jeśli decydujesz się na model z gotowej rozmiarówki, nie kupuj rozmiaru mniejszego jako formy motywacji do zgubienia kilku kilogramów. Zdecydowanie łatwiej jest zwęzić zbyt szeroką sukienkę niż vice versa. Pamiętaj też, że stylizacja na ślub cywilny musi być elegancka, adekwatnie do rangi wydarzenia i miejsca, w którym się ono odbywa. Urząd nakłada wymagania. Oczywiście możesz założyć krótszą cocktail dress, ale niech nie przypomina ona pstrokatej sukienki sylwestrowej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array