Sitodruk to bardzo popularny sposób drukowania wykorzystywany, aby odzież zyskała indywidualny wyraz i była dostosowana do gustu jej użytkownika. Technika ta wyróżnia się możliwością szybkiego druku przy zachowaniu precyzji. Za pomocą specjalnych maszyn wykonuje się zarówno krótkie serie od 50 sztuk tego samego nadruku, jak i druk produkcyjny – nawet do 3000 sztuk każdego dnia!

Na czym polega sitodruk?

Sitodruk to technika polegająca na przeciskaniu specjalistycznej farby przez wcześniej przygotowaną matrycę oraz utrwalenie jej za pomocą temperatury. W tym celu korzysta się z wysokiej jakości farb i maszyn, które dają pewność, że wykonany nadruk będzie estetyczny, trwały i bardzo czytelny. Koszulki z własnym wzorem wykonane tą techniką nie ulegną więc zniszczeniu nawet po wielu praniach.

Cały proces sitodruku rozpoczyna się od przygotowania graficznego projektu do druku na kliszy. Bez względu na to czy wzór jest jednokolorowy, czy składa się wielu barw, odwzorowanie na koszulce będzie jak najbliższe oryginałowi.

Jakie zalety ma sitodruk?

Sitodruk na koszulkach zapewnia przede wszystkim wysoką trwałość nadruków. Użytkownicy mogą być pewni, że grafika wykonana tą metodą nie spierze się zbyt szybko. Dlatego, decydując się na wykonanie sitodruku na koszulce, inwestuje się w wytrzymałe produkty. Poza tym grafika sitodrukowa nie traci swojego wyglądu pod wpływem wody czy promieni słonecznych.

Nie można pominąć też aspektu, jakim jest możliwość wydrukowania na koszulce dowolnego odcienia za pomocą sitodruku. Profesjonalne maszyny wykonają grafikę w każdej gamie kolorystycznej, wykorzystując różne kolory – od jasnych przez intensywne i nasycone aż po bardzo ciemne. To technika, która wyróżnia się dużą uniwersalnością i sprawdzi się na różnych materiałach, m.in. bawełnie i dzianinie.

Jak dbać o koszulki z nadrukiem sitowym?

Koszulki z własnym nadrukiem sitowym mogą służyć przez wiele lat, ale należy pamiętać o to, aby odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim zaleca się:

  • unikać prania w wysokich temperaturach, ponieważ to ono powoduje, że odzież traci kolor, a materiał zaczyna się kurczyć,

  • prać koszulkę po lewej stronie, aby uniknąć wytarcia się nadruku,

  • nie korzystać z silnych detergentów, które mogą wchodzić w reakcję z farbami sitodrukowymi,

  • nie suszyć ubrań w suszarce bębnowej, która prowadzi do szybszego ścierania i zmywania się nadruku,

  • nie prasować nadruku, ponieważ wysoka temperatura żelazka powoduje, że grafika może odkleić się od koszulki i przykleić do stopy żelazka; przed prasowaniem warto więc zmniejszyć temperaturę i wywrócić ubranie na lewą stronę,

  • prawidłowo przechowywać odzież, zwijając lub składając ubranie; wygniecione, ściśnięte koszulki nie będą wyglądać ładnie, a nadruk może się zetrzeć na załamaniach.

Tak zadbany sitodruk na koszulkach będzie prezentować się jak nowy przez wiele lat. Możliwość wykonania koszulek z własnym nadrukiem proponuje drukarnia Kadok. Za pomocą nowoczesnych maszyn oraz dzięki doświadczonym pracownikom powstają wyjątkowo trwałe i doprecyzowane nadruki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array