podroz-z-dzieckiem
podróż-samochodem-z-dzieckiem-o-czym-należy-pamiętać-i-co-zabrać

Wybierasz się w długą podróż samochodem z dzieckiem? Nie wiesz, jak się do niej przygotować, by była komfortowa zarówno dla dziecka, jak i dla Ciebie? Dowiedz się, jak umilić dziecku podróż samochodem i o czym pamiętać podczas wspólnej trasy.

Co zabrać w podróż samochodem z dzieckiem?

Podróż z małym dzieckiem samochodem to z pewnością podróż pełna przygód! Warto zatem wyposażyć się we wszelkie niezbędne akcesoria, by być przygotowanym na każdą ewentualność. W bagażu podręcznym do samochodu powinny się znaleźć przede wszystkim akcesoria, które umożliwią przewinięcie malucha, czyli… turystyczny przewijak, chusteczki nawilżane i pampersy. Nieco starszym dzieciom przydać się może nocnik turystyczny bądź jednorazowy.

W bagażu podręcznym powinien znaleźć się pokarm i napoje, a także ulubione zabawki dziecka, dzięki którym twoja pociecha nie będzie się nudzić. Warto spakować również ubranka na zmianę.

Kiedy najlepiej wyjechać?

Jeżeli Twoja podróż z dzieckiem ma trwać kilka godzin dobrym pomysłem jest wyjechanie wcześnie rano. Istnieje bowiem duża szansa, że Twoje dziecko prześpi początek podróży, a na drodze będzie zdecydowanie mniej korków. Wyjazd wczesnym rankiem, szczególnie w lecie, jest świetnym pomysłem również ze względu na pogodę. Unika się upałów, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na komfort i wygodę podróży.

Jak umilić dziecku podróż samochodem?

Podróż samochodem dla małego dziecka to nie lada wyzwanie, dlatego warto umilić mu ten czas zarówno przekąskami, jak i ulubionymi zabawkami.

Na długą podróż warto zabrać zapas zdrowych przekąsek, które skutecznie potrafią zająć przynajmniej na jakiś czas małego pasażera. Przekąski należy oczywiście dopasować do wieku maleństwa. Wśród nich znaleźć się mogą: owoce, wafle ryżowe, chrupki kukurydziane czy też jogurty. Oprócz przekąsek dobrze mieć również zapas wody mineralnej bądź soczku.

Kolejną istotną kwestią są ulubione zabawki Twojego dziecka. Nie może obejść się oczywiście bez ulubionej przytulanki, którą posiada chyba każde dziecko. Miękki miś będzie w stanie poradzić sobie z większością smutków i marudnym nastrojem. Oprócz ulubionej przytulanki warto mieć w pobliżu również inne zabawki, takie jak kolorowe książeczki czy tabliczki do rysowania.

Niemowlętom wystarczą natomiast różnego rodzaju grzechotki. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z samochodowego organizera dla dzieci, do którego można przypiąć drobne akcesoria dziecka, takie jak gryzak, grzechotka czy też malutki kocyk. Niektóre z organizerów posiadają również lusterko, które umożliwia dziecku obserwowanie samego siebie.

Wygoda i bezpieczeństwo

Podczas podróży, oprócz rozrywek, bardzo istotne są wygoda i bezpieczeństwo dziecka i pozostałych pasażerów. Dzieci powinny być przewożone w specjalnie przystosowanych do tego celu fotelikach, które są dopasowane do ich wieku, wysokości i wagi.

Warto wyposażyć się również w rolety, które osłonią najmłodszych przed ostrymi promieniami słońca, a także zadbać o to, by podczas podróży nie zostały otworzone tylne drzwi.

Podróż powinna odbywać się w optymalnej temperaturze. Uwagę należy zwrócić na klimatyzację. Różnica temperatur nie powinna być większa niż 4 stopnie. Zbyt chłodne powietrze może być bezpośrednią przyczyną przeziębienia.

Podróż z dzieckiem powinna być rozłożona w czasie. W planie należy uwzględnić postoje, które najlepiej, aby trwały przynajmniej pół godziny. Dobrym pomysłem jest stworzenie trasy, w taki sposób, by po drodze zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Mogą to być zarówno atrakcje typu zoo czy różnego rodzaju zabytki, jak i bardziej spokojne miejsca np. jeziora czy lasy. Dzięki temu, Twoje dziecko będzie miało możliwość odpoczynku i rozładowania swojej dziecięcej energii na zabawę na świeżym powietrzu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *