couch-3797679_960_720

Chyba nie ma osoby, która nie przyznałaby nam racji, że zmiany w naszych mieszkaniach są potrzebne. Nie mamy tutaj na myśli regularnych remontów, ale odrobinę świeżości, która sprawi, że mieszkanie nabierze nowego charakteru. Może w tym pomóc dobrze dopasowany dywan. Dlaczego warto wybrać właśnie ten dodatek? Podpowiadamy!

Minimalistyczne i nowoczesne wnętrza — to one obecnie najczęściej królują w naszych mieszkaniach i domach. Jeżeli jednak myślisz, że w związku z tym dywan nie będzie do nich pasować, musisz wiedzieć, że jesteś w błędzie. W praktyce okazuje się bowiem, że wystarczy dobrze dobrać ten dodatek, aby pasował praktycznie do każdego stylu mieszkania. Wystarczy przyjrzeć się, jak to robią profesjonalni projektanci wnętrz, którzy bez dywanu nie wyobrażają sobie salonu czy sypialni. 

Kolekcje dywanów pomogą wybrać tło dla całej aranżacji

Harmonijne wnętrze to coś, do czego dąży każdy właściciel domu lub mieszkania. Nowoczesne dywany do salonu czy sypialni to rozwiązanie, które może stać się doskonałym tłem dla pozostałych elementów wystroju pomieszczenia. Z pewnością taki dodatek ociepli całość, sprawiając, że wnętrze będzie przytulne. 

Decydując się na dywan w domu, wiele osób wybiera większe modele, które w całości aranżacji są głównym elementem. Dzięki temu całość wystroju odbierana jest jako pełna i doskonała. Jeżeli urządzasz większą przestrzeń, w której chcesz wyodrębnić poszczególne strefy, dywan z pewnością Ci w tym pomoże. Wystarczy wybrać np. dywan shaggy, aby zaznaczyć “granice” przytulnego salonu. Model ten będzie skutecznie oddzielać go od jadalni czy otwartej kuchni. 

Nowoczesne dywany, które sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w jadalni czy kuchni

Jak wspomnieliśmy wyżej, współcześnie mieszkania i domy budowane są tak, aby stworzyć tzw. open space. Nowoczesne dywanyz pewnością pomogą wyodrębnić poszczególne części tej przestrzeni i jednocześnie spiąć je w jedną, spójną całość. 

Jeżeli zatem chcesz w swojej jadalni postawić stół z krzesłami, podkreśl jego obecność odpowiednim dywanem. Pamiętaj jednak o tym, aby dywan był na tyle duży, aby swobodnie mieściły się na nim meble (również krzesła po odsunięciu). 

Dywany — jakie trendy obecnie panują na rynku?

Zdecydowałeś, że chcesz mieć dywan, jednak nie do końca wiesz, na jaki model się zdecydować? Z pomocą mogą przyjść Ci eksperci pracujący w EMWO Meble, którzy pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie. W sklepie znajdziesz wiele ciekawych modeli dywanów, dzięki którym będziesz w stanie stworzyć nietuzinkowe i przyciągające wzrok wnętrze. 

Szukając idealnych rozwiązań do domu powinieneś wiedzieć, że poza nowoczesnymi dywanami, możesz także wybrać te z motywami orientalnymi. Te ponadczasowe i uniwersalne produkty są nadal w modzie, a wełniany dywan z motywem tureckim doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. 

Wełniane i pluszowe kolekcje dywanów — na nich także warto się skoncentrować

Liczba kolekcji dywanów jest ogromna — wełniane, puszyste, pluszowe i wiele innych. Jak widać, wybór idealnego rozwiązania może być trudny. Pamiętaj jednak o tym, że dywan zawsze powinien być doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Jeżeli boisz się wielokolorowych produktów, wybierz te w jednym kolorze. Na tego typu rozwiązania stawia obecnie wiele osób. Wybierają nie tylko dywany shaggy, ale również dywany pluszowe. Szczególnie jeśli chodzi o pokoje dziecięce, w których ma być nie tylko bezpiecznie, ale również przytulnie. 

Jeżeli urządzasz minimalistyczne, nowoczesne wnętrze i zależy Ci na dopasowanym do niego dywanie, postaw na modele płytko tkane lub takie, które będą miały gęste, krótkie runo. 

Dywany — dodatek, który nigdy się nie znudzi

Zastanawiasz się, czy dywan jest dobrym rozwiązaniem? Zapewniamy Cię, że tak. Jest to dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Szczególnie te wełniane cieszą się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą mody na styl eko i naturalne materiały, która od kilku lat panuje w naszych domach. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *