energia_sloneczna_wp

Wzrost cen prądu z sieci popycha w stronę alternatywnych rozwiązań, które dostarczą długo wyczekiwanych oszczędności. Czy fotowoltaika jest w stanie sprostać oczekiwaniom i ochronić inwestorów przed inflacyjnym armagedonem? Jak przedstawia się relacja kosztów zakupu i montażu paneli solarnych do ich wieloletniej wydajności? Sprawdź, czy instalacja fotowoltaiczna faktycznie przyniesie Ci spodziewane korzyści!

Czy fotowoltaika naprawdę gwarantuje oszczędności na energii?

Opłacalność systemów wykorzystujących OZE należy rozpatrywać w ramach kilku kluczowym aspektów – wydajności instalacji, kosztów uruchomienia układu, obecności pakietów dofinansowań i poziomu autokonsumpcji. Jednym z najczęściej wyszukiwanych w Internecie pojęć okazuje się „zwrot z inwestycji w fotowoltaikę”. Przyszli prosumenci chcą poznać, czy obietnica darmowej energii w przyszłości uzasadnia podjęcie finansowego wysiłku. Pod tym terminem kryje się moment, kiedy wydatki na budowę instalacji zostają całkowicie zrekompensowane przez oszczędności na konsumpcji energii.

W przypadku instalacji on-grid, gdzie nadwyżki prądu płyną do sieci, warto dostosować moc paneli do faktycznego zużycia. Im wyższy procent bieżącego wykorzystania energii, tym lepsze parametry opłacalności. Przewymiarowanie systemu zalecane jest natomiast dla fotowoltaiki off-grid, która polega na podłączeniu do inwertera specjalistycznych akumulatorów odpowiadających za magazynowanie wytworzonego prądu.

Czas potrzebny do uzyskania zwrotu wynika również ze wspomnianych dotacji. Instytucje unijne i krajowe co roku przeznaczają określoną pulę środków dla promowania OZE. Finansowanie przyjmuje formę bezzwrotnej dotacji lub preferencyjnej pożyczki. Każda suma pieniężna zwrócona inwestorowi przyspiesza upragnioną chwilę, kiedy instalacja zaczyna generować same oszczędności.

Opłacalność ogniw solarnych widać gołym okiem również w przypadku podmiotów gospodarczych. Instalacja systemu dachowego lub gruntowego w zakładzie przemysłowym ogranicza koszty produkcji i zabezpiecza przed potencjalnymi przerwami w dostawach energii z sieci. Wielu inwestorów lokuje kapitał w elektrownie naziemne o rozległej powierzchni, czerpiąc później zyski ze sprzedaży energii wyprodukowanej przez panele.

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna opłaci się w każdym przypadku. Spektakularna żywotność ogniw solarnych (oszacowana na przynajmniej 30 lat) oznacza kilkadziesiąt lat darmowej produkcji prądu. Słuszne wydaje się stwierdzenie, że zakup ogniw solarnych to najlepsza lokata kapitału, która zaowocuje redukcją kosztów konsumpcji energii na wiele lat.

Komu zlecić wykonanie instalacji fotowoltaicznej?

Zainwestuj w panele słoneczne i obniż rachunki za prąd w gospodarstwie domowym lub firmie. Postaw na sprawdzone rozwiązania i specjalistyczny know-how od KNESS Polska. Skorzystaj z kompleksowej usługi „pod klucz”, która obejmuje studium wykonalności, realizację i uruchomienie instalacji.

KNESS Polska to zaufany partner dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w pozytywnej gorączce zielonej energii. Miej swój udział w trosce o środowisko i ciesz się gigantycznymi oszczędnościami w budżecie!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array