01

Wybierając okna do nowego lub remontowanego domu, większość osób kieruje się zasadą kupna najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które zapewniają dobrą izolację i odpowiadają wszystkim regulacjom prawnym. Z tego powodu coraz częściej stawia się na potrójne przeszklenie, wyróżniające się doskonałymi parametrami. Ostateczna decyzja nie należy jednak do najłatwiejszych, dlatego warto zaznajomić się z dokładną charakterystyką okien trzyszybowych. Dowiedz się, czym różnią się od tradycyjnych opcji.

Potrójne przeszklenie – czym jest?

Okna trzyszybowe stosowane są stosowane w budownictwie pasywnym i energooszczędnym, ponieważ obowiązują tam rygorystyczne wymagania dotyczące ochrony termicznej. Tego typu rozwiązania wyróżniają się wysokim współczynnikiem utrzymania ciepła dla szyby i ramy, a także termicznym uszczelnieniem krawędzi. Bardzo pozytywny wpływ na parametry tych okien ma też wypełnienie między taflami szkła, które w większości przypadków jest gazem szlachetnym. W niektórych modelach jedną warstwę stanowi warstwa próżniowa, która redukuje ilość uciekającego ciepła.

Jakie są największe zalety okien trzyszybowych?

Potrójnie przeszklone okna wyróżniają się wieloma cechami, które bezpośrednio wpływają na wyższy komfort życia w domu lub mieszkaniu. Główną zaletą tego rozwiązania jest oczywiście energooszczędność. Izolacja termiczna, która świetnie utrzymuje ciepło lub chłód wewnątrz, przyczynia się do obniżenia kosztów za ogrzewanie podczas zimy lub za klimatyzację w czasie lata. W związku z tym okna trzyszybowe są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do dwuszybowych.

Zaawansowana konstrukcja sprawia też, że okna z potrójnym przeszkleniem są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wysoka wilgoć, gwałtowne zmiany temperatur czy też opady gradu nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa. Dzięki temu sprawdzają się świetnie jako okna dachowe. Charakteryzują się też znakomitą izolacją akustyczną.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem okien trzyszybowych?

Trzy szyby sprawiają, że wszystkie parametry izolacyjne wzrastają. Dotyczy to też jednak przepuszczania promieni słonecznych. Do środka mieszkania lub domu wpada mniejsza ilość światła, przez co wnętrza są delikatnie przyciemnione. Wybór okien trzyszybowych będzie więc doskonały, jeśli czujesz się komfortowo w ciemniejszych pomieszczeniach. W przeciwnym razie warto zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, które spełnią Twoje wymagania.

Dla niektórych czynnikiem, który powoduje wybór mniej zaawansowanych okien, jest cena modeli z potrójnym przeszkleniem. Zakup pakietu trzyszybowego powinno się jednak traktować jako pewnego rodzaju inwestycję. Wyższa cena początkowa będzie się z pewnością zwracać w postaci mniejszych rachunków za energię.

Okna trzyszybowe czy dwuszybowe – które lepsze?

Okna dwuszybowe są standardem, który obowiązuje w budownictwie tradycyjnym. Mimo mniejszej izolacji termicznej nadal są często stosowanym rozwiązaniem. Niektórym odpowiada mniejsza liczba szyb, gdyż okno nie stanowi wtedy bariery do pokonania dla promieni słonecznych, które zimą mogą być dodatkowym źródłem ogrzewania.

Zdecydowanie lepiej sprawdzają się jednak okna trzyszybowe, ponieważ są cieplejsze i w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności. Mimo to, dokonując ostatecznego wyboru, warto najpierw przeanalizować najważniejsze potrzeby i na tej podstawie podjąć decyzję.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array