transporter-dla-psa_wp

O ile większość ludzi rozumie, czemu opiekunowie kotów kupują im specjalne akcesoria do podróży, o tyle niektórzy wciąż dziwią się właścicielom psów. Wychodzą z założenia, że tym czworonogom w zupełności wystarczy smycz i obroża. To niewłaściwe podejście, gdyż w wielu przypadkach niezbędny będzie specjalny transporter. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego, a przede wszystkim, jaki model warto kupić swojemu pupilowi? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu!

Po co psu transporter?

Na początku warto podkreślić, że faktycznie głównym, najczęściej używanym dodatkiem w przypadku psów będzie smycz. To po nią sięgasz, kiedy wybierasz się z czworonogiem na spacer do parku. Nierzadko można spotkać psiaka na smyczy w tramwaju lub autobusie. Widzimy je również na tylnej kanapie w samochodzie, gdzie leżą swobodnie bez żadnego zabezpieczenia. Po co w takim razie kupować transporter? To istotne akcesorium, bez którego nie będzie można np. przewozić zwierzęcia na dłuższe dystanse. Jeśli chcesz podróżować z nim samolotem, taki zakup to konieczność.

Podobnie jak do smyczy czy szelek, tak i do przebywania w transporterze czworonożnego przyjaciela trzeba przyzwyczaić. Najlepiej zacząć lekcje jak najwcześniej, od szczeniaka. Kiedy maluch oswoi się z takim środkiem transportu, nie będzie protestował przy kolejnych przejazdach. Dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie we wnętrzu grubego kocyka oraz ulubionej zabawki pupila. To zwiększy jego komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Jakie są rodzaje psich transporterów?

Zanim zamówisz model, który wpadł Ci w oko, upewnij się, że ma odpowiednie gabaryty. Psiak powinien móc swobodnie się w nim obrócić oraz ułożyć. Zbyt mały może wywoływać w nim niepokój, przez co będzie piszczeć albo w inny sposób dawać znać, że się boi. Transporter dla psa może być wykonany z przeróżnych materiałów, począwszy od tworzywa sztucznego, a skończywszy na wiklinie. Na rynku są też warianty z metalu oraz specjalnej tkaniny. Pierwsze sprawdzają się przy większych rasach, z kolei drugie nadają się znakomicie do przenoszenia małych piesków.

Podstawowe wersje transporterów tylko umożliwiają podróż z czworonogiem, natomiast droższe mają dodatkowe wyposażenie. Możesz zdecydować się na zakup opcji z kieszonkami na smakołyki bądź inne drobiazgi albo rozwiązanie z miseczką na wodę czy karmę. Sam transporter może mieć różną postać od kontenera przez klatkę po torbę albo kosz. Ważne, aby zapewniał przebywającemu w nim zwierzakowi optymalną wentylację. Warto zamówić model z siatką bądź kratką, jeśli nie na wszystkich, to choć na paru bokach.

Gdzie znajdziesz solidny transporter dla psa?

Jeżeli planujesz zakup takiego akcesorium, nie skupiaj się tylko na cenie. Każdy pies zasługuje na wysokiej klasy produkty, ale szczególnie dotyczy to średnich i większych ras. Małego psiaka łatwiej mieć pod kontrolą w trakcie podróży, za to duży czworonóg może być problematyczny. Jeśli znajdzie się w kiepskiej jakości transporterze, zestresowany bez trudu uszkodzi go albo zrobi sobie krzywdę. Na tym nie warto oszczędzać. Wybierz świadomie. Przejrzyj oferty wiarygodnych sklepów takich jak e-Hunter.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array