acornsuperglide2-1_wp

Osoby starsze i niepełnosprawne muszą borykać się z rozmaitymi barierami architektonicznymi. Niestety nie zawsze budynek jest przystosowany do ich potrzeb i możliwości. Można jednak to szybko zmienić. Służy do tego między innymi krzesełko schodowe. Za jego pomocą możliwe staje się pokonywanie schodów na zewnątrz budynków i w pomieszczeniach. Urządzenie pełni funkcję osobistej windy z wygodnym siedziskiem.

Jak szybko i tanio zlikwidować bariery architektoniczne? Za pomocą krzesełka schodowego!

Pokonywanie schodów może być niezwykle trudne lub wręcz niemożliwe nie tylko w przypadku starszych osób. Staje się to problemem każdej niepełnosprawnej osoby. Może on być przejściowy, powstały w wyniku kontuzji, po przebytej operacji. Po wielomiesięcznej rehabilitacji zwykle możliwe staje się odzyskanie sprawności. Oczywiście nie zawsze tak jest, wiele osób na co dzień wspomaga się wózkiem inwalidzkim. Na szczęście istnieje wiele praktycznych rozwiązań, które służą do likwidowania barier architektonicznych. Świetnym przykładem będzie krzesełko schodowe. Jest to niezwykle pomocne dla wszystkich, którzy nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Pokonywanie schodów będzie niezwykle łatwe i szybkie, wręcz bezwysiłkowe.

Wystarczy zamontować urządzenie pełniące funkcję jednoosobowej windy z siedziskiem. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku każdych schodów, niezależnie od ich konstrukcji. Montażem zajmie się doświadczony profesjonalista. Już w ciągu maksymalnie paru godzin krzesełko schodowe będzie zamontowane i gotowe do użycia. Wystarczy na nim usiąść, zapiąć pasy bezpieczeństwa i nacisnąć odpowiedni guzik. Urządzeniem steruje się za pomocą przycisków umieszczonych na podłokietniku. Użytkownik ma także do dyspozycji pilot, co przekłada się na jeszcze większą wygodę. Krzesełka schodowe zajmują relatywnie mało miejsca. W żaden sposób nie przeszkadzają pozostałym osobom w swobodnym pokonywaniu schodów.

 

otoliftmodulair-5.jpg

Jaka jest cena krzesełka schodowego?

Jeśli ktoś planuje zakup krzesełka schodowego, to musi liczyć się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Z najbardziej ekonomicznych rozwiązań można polecić modele na torze prostoliniowym. Droższe są urządzenia na torze krzywoliniowym. Krzesełka schodowe na torze krzywoliniowym na zamówienie to koszt rzędu ponad 30 000 zł. Zakup krzesełka schodowego nie musi wiązać się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Można zdecydować się na zakup modelu używanego, co pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Produkty wysokiej jakości zachowują swoje pierwotne walory użytkowe przez długi czas. Nawet przy codziennym użytkowaniu działają prawidłowo po upływie kilku lat. Wystarczy pamiętać o regularnym serwisowaniu i właściwym użytkowaniu w celu wydłużenia żywotności krzesełek schodowych.

Warto też wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup tego typu urządzenia. Bezzwrotna dotacja z PFRON może zostać przyznana wyłącznie w przypadku zakupu nowego krzesełka schodowego. Konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku w celu otrzymania wsparcia finansowego. Środki są przyznawane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie W przypadku osoby, która potrzebuje urządzenia niezbędnego jej do codziennego użycia, służącego do likwidacji barier architektonicznych.

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 606 686 002

Aby uzyskać kosztorys, wyślij zdjęcia oraz wymiary schodów na adres: [email protected]

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array