20240304082019_gac3f359ef91dee4ef2c8e6d4dc6ef8c4e9e04c7d7b0502cfdc26a49fb8328ac28a80bbe7e53d3c5c1704bfae2230ed1064f4d3f0e23dd10ca9d238e499b08332_640.jpg

Zarówno składki ZUS jak i należności do Urzędu Skarbowego muszą być opłacone bezwzględnie w terminie. Za zaległości można nie tylko dostać nałożone odsetki karne, ale również z poważnymi konsekwencjami. Dlatego też tak ważne jest aby choćby się waliło i paliło opłacić te dwa zobowiązania. Jak jednak to zrobić, jeżeli konto firmowe świeci pustkami albo nie ma tam wystarczającej ilości pieniędzy? W teorii istnieje możliwość spłaty tych zobowiązań na raty, jednak jest to rozwiązanie, które wymaga pamiętania o terminach. Zamiast tego warto zdecydować się na finansowanie US i ZUS za pomocą kredytu. To właśnie w ten sposób możesz zdobyć wymagane środki w pełnej kwocie. 

Kiedy warto brać kredyt – kiedy kredyt jest dobry?

Branie kredytu wielu osobom kojarzy się ambiwalentnie. Z jednej strony pozwala na zakup bądź spłacenie należności, zdobycie środków, z drugiej strony oznacza zadłużenie, z którym w pewnym momencie trzeba będzie sobie poradzić. Dlatego właśnie nie warto brać kredytu na dobra konsumpcyjne – w takich przypadkach lepszym rozwiązaniem jest odpuszczenie sobie zakupu lub zaoszczędzenie na daną rzecz. Kredyty z kolei najlepiej brać w ostateczności; na wizytę u lekarza czy też w momencie, gdy, jako przedsiębiorca, musisz spłacić ZUS i US. 

Kredyt bez ZUS – kredyt na spłatę ZUS i US

Kredyt na spłatę ZUS czy US to rodzaj wsparcia, którego potrzebują niektórzy przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w nieciekawej sytuacji finansowej i nie chcą jej pogarszać z powodu konsekwencji, jakimi grozi brak spłaty tych dwóch instytucji. Dla takich osób uzyskanie kredytu w banku może być nieco trudniejsze, ze względu na zyski lub ich brak, jakie przedsiębiorca uzyskuje ze swojej firmy. Dlatego w takich przypadkach warto się zwrócić do prywatnych pożyczkodawców. 

Czy można wziąć kredyt bankowy na spłatę urzędu skarbowego i zakładu ubezpieczeń społecznych?

W teorii jednak, co warto wiedzieć, jak najbardziej można wziąć kredyt w banku na spłatę ZUS czy US. Jeżeli jednak masz problem z finansami i nie będziesz mieć zdolności kredytowej (która jest bardzo pieczołowicie sprawdzana) to bank może ci takiej pożyczki odmówić. Wszystko, co trzeba wiedzieć o bankach to to, że jako instytucje, najbardziej ze wszystkich, sprawdzają swoich klientów i ich zdolność do spłaty zaciągniętych zobowiązań. Nie zawsze więc dają finansowe wsparcie. Oczywiście zawsze warto jest przeanalizować sytuację z partnerami finansowymi, mającymi wieloletnie wsparcie. 

Jak wybierać kredyt na spłatę zaległości w ZUS i US?

Jak zatem wybrać kredyt na spłatę zaległości w ZUS czy US, jeżeli dostępne są opcje prywatne? Przede wszystkim warto znaleźć taką firmę, która funkcjonuje na rynku już od wielu lat i cieszy się popularnością wśród klientów, którzy także mają swoje firmy. Zwróć uwagę jeszcze na to, jak duże jest RRSO w przypadku takiego zobowiązania, jak długo możesz je spłacać i jakie odsetki będziesz musiał uregulować. Istotne jest także to, z jakich zaświadczeń będziesz musiał skorzystać – czy będziesz musiał przedstawić szereg dokumentów, czy też formalności będą ograniczone do minimum. 

Kredyt na spłatę zobowiązań – jakie są jego zalety?

Jakie są zalety wzięcia kredytu na spłatę zobowiązań względem ZUS czy US? Jedną z największych zalet na pewno jest to, że w ten sposób unikniesz nawarstwiania się problemów. Brak spłaty ZUS czy US może bowiem grozić konsekwencjami, także tymi finansowymi, jak chociażby duże odsetki do spłacenia. Co jeszcze ciekawsze, koszt takiego kredytu na spłatę ZUS czy US także może być wliczony w koszty US. Możesz się z tego rozliczyć z Urzędem Skarbowym!

Czy wzięcie kredytu na spłatę ZUS i US ma jakieś wady?

Czy wzięcie kredytu na spłatę ZUS i US ma jakieś wady? Nie większe, niż wzięcie kredytu na innego rodzaju rzeczy czy zobowiązania. Wiadomo, każdy kredyt to zobowiązanie, które należy spłacać regularnie i spłacić w terminie. Plusem w tym przypadku jest jednak to, że taki kredyt pozwala twojej firmie na swobodne funkcjonowanie nawet w czasach, gdy masz problemy finansowe.

Gdzie znaleźć pożyczkę na dowolny cel – także spłatę ZUS i US?

Gdzie można znaleźć pożyczkę dla przedsiębiorców na dowolny cel – a więc także na spłatę ZUS i US? Oprócz banku, przedsiębiorca ma możliwość zwrócenia się o dodatkowe pieniądze również do firm prywatnych. Warto w tym celu wejść chociażby na stronę finreal.pl i dowiedzieć się jakie korzyści ma taka pożyczka, jak wygląda jej spłata i w jaki sposób można zacząć się o nią ubiegać. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie podjąć decyzję dotyczącą tego, czy potrzebujesz takiej pożyczki czy się bez niej obejdziesz. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array