centrum_rehabilitacji_wp

Na co mogą liczyć pacjenci, którzy zdecydują się na pobyt w placówkach, które zajmują się szeroko rozumianą rehabilitacją? Jakie są najczęściej spotykane w nich usługi?
Wiele procedur rehabilitacyjnych można znaleźć w ofercie specjalistycznych gabinetów. Różnego typu masaże czy np. krioterapię polecają także ośrodki SPA. Niemniej tylko w ośrodkach rehabilitacji można przejść kompleksową terapię złożoną z indywidualnie dostosowanych zabiegów.

Co można leczyć w centrum rehabilitacji?

Na wyjazd do sanatorium decydują się ludzie z różnego rodzaju schorzeniami. Mogą cierpieć na choroby reumatyczne, być po operacjach chirurgicznych, urazach, wypadkach etc. Poza rehabilitacją narządu ruchu mogą wymagać wsparcia po mastektomii, przy dolegliwościach natury kardiologicznej czy neurologicznej. Niektóre placówki świadczą wyłącznie prywatne usługi, inne z kolei przyjmują pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przykładowo, ośrodek Access Medica to centrum rehabilitacji w Olsztynie, gdzie chorzy mają możliwość leczenia komercyjnie oraz na NFZ.

Do obiektów z tej kategorii zgłaszają się osoby ze zwyrodnieniami stawów oraz innymi dysfunkcjami kończyn, z problemami układu oddechowego, krwionośnego etc. Przyjeżdżają do nich pacjenci, którzy wymagają wzmocnienia organizmu po złożonym leczeniu.

Gdzie znaleźć dobry ośrodek rehabilitacyjny?

Renomowane placówki dysponują bogatym zapleczem urządzeń do ćwiczeń. Wyposażenie może zawierać np. rowery treningowe, rotory do kończyn dolnych i górnych, a także platformę wibracyjną. Pacjenci przechodzą terapię manualną albo są poddawani innym technikom, które mają na celu przywrócić im sprawność sprzed choroby bądź operacji.

Duże znaczenie ma lokalizacja danego obiektu. Ładne otoczenie oraz czyste powietrze sprzyja poprawie samopoczucia, a przez to szybszemu powrotowi do zdrowia. Z tego powodu wiele sanatoriów mieści się w atrakcyjnym regionach. Między innymi, można łatwo wyszukać ośrodki rehabilitacyjne w województwie warmińsko-mazurskim, nad morzem albo w górach. Pobyt w takim miejscu stanowi połączenie leczenia oraz wypoczynku.

Najpopularniejsze zabiegi w ośrodkach rehabilitacji

Gama świadczonych w sanatoriach usług obejmuje procedury z użyciem nowoczesnych urządzeń oraz naturalnych produktów typu borowina. Do najpopularniejszych zabiegów zaliczają się wszelkiego rodzaju masaże, począwszy od klasycznego (całościowy, odcinkowy, kręgosłupa), po limfatyczny. Pensjonariusze mogą też korzystać z kąpieli. Do wyboru mają solankową, perełkową, w zawiesinie borowinowej czy kąpiel z olejkami eterycznymi. To tylko kilka z wielu wariantów.

Kolejne zabiegi często przeprowadzane w ośrodkach rehabilitacyjnych to hydromasaż, krioterapia oraz laseroterapia laserem biostymulacyjnym. Ostatnia metoda sprawdza się przy zmniejszaniu stanów zapalnych oraz obrzęków, działa przeciwbólowo oraz poprawia mikrokrążenie. W niwelowaniu dolegliwości bólowych egzamin zdaje również elektrostymulacja prądem (TENS).

Metody terapii są dopasowywane do potrzeb każdego chorego, a pobyt w placówce wypełniają spotkania z fizjoterapeutami. Pozwala to na wykorzystanie w pełni czasu spędzonego w obiekcie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array