cow-2782461_1280_wp

Biegunka u cieląt jest chorobą, która w szybkim czasie może sprawić, że życie bydła stanie się zagrożone. Z tego powodu, w trakcie biegunki niezwykle ważne jest zadbanie o podanie najważniejszych elektrolitów, dzięki którym możliwe jest powstrzymanie odwodnienia, jednak warto dowiedzieć się, jakie składniki powinny się w nich znajdować, aby elektrolity były skuteczne.

Jakie zadanie mają elektrolity dla cieląt?

Niezależnie od tego, z jakiego powodu pojawiła się biegunka, konieczne jest zadbanie o to, aby ciele się nie odwodniło. Do odwodnienia organizmu zagrażającego życiu cielaka dochodzi już wtedy, gdy przekracza ono masę 14% ciała. Właśnie dlatego, elektrolity dla cieląt powinny zostać podane już na samym początku biegunki, ponieważ utrzymanie wody w organizmie pozwoli na zapobiegnięcie destrukcyjnych skutków wywoływanych przez biegunkę. Co więcej, dobrze przygotowane elektrolity dla cieląt w swoim składzie mają również dodatkowe substancje, których zadaniem jest pomoc w szybkiej regeneracji zwierzęcia, a co za tym idzie, możliwy jest szybszy powrót do zdrowia.

Elektrolity dla cieląt — jakie kluczowe składniki powinny się w nich znajdować?

Podstawowym składnikiem, który powinny mieć elektrolity dla cieląt, niewątpliwie jest sód i potas, który pomaga w prędkim uzupełnieniu niedoboru elektrolitów. Co więcej, dobry stopper dla cieląt powinien również zawierać w sobie chelaty glicynowe, które pomagają we wchłanianiu się elektrolitów z jelit, a także pomagają w regeneracji uszkodzonego nabłonka i kosmków jelitowych.

Wykorzystując naturalne produkty o dobrym składzie, możliwe jest przyśpieszenie procesu regeneracji, a co za tym idzie, zwierzę szybciej wróci do swojej prawidłowej masy. Wybierając elektrolity dla cieląt, warto skorzystać z oferty Farmino, czyli profesjonalnego sklepu, w którym znajdziesz najlepsze środki pomagające w zwalczaniu biegunki, a także w szybszej regeneracji cielaka po przebytej chorobie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array