lozkodzieciece

Łóżko to jeden z kluczowych elementów w pokoju dziecięcym. Niemowlęta początkowo spędzają w nim większość swojego życia! Z kolei nieco starsze maluchy potrzebują wygodnego miejsca, w którym wyciszą się i zregenerują po dniu pełnym przygód. Zresztą w łóżku pociecha może też czytać książkę czy po prostu dobrze się bawić. Wobec tego, jak wybrać idealny model dla pociechy w różnym wieku? Oto nasze podpowiedzi!

Łóżeczko dla niemowląt – właściwy rozmiar i tworzywo

Przede wszystkim polecamy drewniane łóżeczka dla niemowląt. Dlaczego? Drewno ma właściwości hipoalergiczne, dlatego pozostaje całkowicie bezpieczne dla malucha. Nie elektryzuje się i nie przyczynia się do wirowania pyłków czy drobinek kurzu w powietrzu. Ponadto to ciepły, przyjemny w dotyku materiał, co czyni go odpowiednim do umieszczenia w pobliżu maluszka.  

Jeśli chodzi o rozmiar, klasyczne łóżeczka dla niemowląt mają wymiary 120 x 60 cm. W przypadku bardzo drobnych niemowląt często wydaje się ono za duże, jednak nie trzeba się tego obawiać – wystarczy wówczas nieco zmniejszyć jego wielkość za pomocą tekstyliów. Dobrze też zwrócić uwagę na łóżeczka, które rosną wraz z dzieckiem. Niektóre modele (np. te dostępne w sklepie internetowym www.meblemagnat.pl) mają regulowane poziomy i wyjmowane szczebelki, które zmieniają tradycyjny zabudowany wariant w niewielki tapczan. Taka opcja zdecydowanie ułatwi starszemu dziecku wchodzenie i wychodzenie z konstrukcji.

Łóżko dla starszego malucha oraz nastolatka

Niestety, nawet najlepszej jakości łóżeczko dla niemowlaka trzeba z czasem wymienić na większe. Kilkulatek potrzebuje mebla, który zapewni mu komfortowe warunki podczas snu, a przy tym sprosta jego oczekiwaniom pod względem estetyki. Zapewniamy, że dla starszych maluchów ma to spore znaczenie! Zacznijmy jednak od początku. Otóż tak jak w wypadku najmłodszych maluchów i tutaj polecamy drewniane łóżko. Przy czym do powyższej listy zalet drewna dodamy, że można malować je na wiele kolorów, co znacznie rozszerza horyzonty aranżacyjne. 

Następny punkt, który wymaga rozpatrzenia, to rozmiar. Za łóżko odpowiednie dla przedszkolaka uznaje się rozmiar 160 x 80 cm. Modele dla maluchów w wieku szkolnym mają rozmiary 180 x 90 cm. Z kolei nastolatki potrzebują już większych konstrukcji od 90 x 200 wzwyż. 

Nie zapominajmy także o wyglądzie całej konstrukcji. Młodsze dzieci na pewno pokochają łóżko domek dla dzieci czy też wariant w kształcie tipi. Takie propozycje mają zabezpieczone ramy oraz oryginalne stelaże tworzące dach. Sprawią, że nawet małe dziecko chętnie zaśnie samo w pokoju. A przy okazji modele tego typu fantastycznie spiszą się jako przestrzeń do zabawy w ciągu dnia. Sprzyjają wymyślaniu nawet najbardziej niezwykłych historii!

Gdzie kupić łóżko dla dziecka?

Zarówno łóżeczka dla niemowląt, jak i łóżko domek dla dzieci znajdują się w ofercie sklepu internetowego www.meblemagnat.pl. Występują one w wielu ciekawych wzorach oraz kolorach, a przy tym zawsze cechuje je niezawodna jakość i bezpieczeństwo użytkowania!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array