A professional esthetician using an electric nail file drill to remove acrylic gel from nails

Dłonie często są  postrzegane jako odzwierciedlenie charakteru właściciela, dlatego też powinny być utrzymywane w dobrym stanie. Choć zazwyczaj uważa się, że salony kosmetyczne są jedynym rozwiązaniem na właściwą pielęgnację, to jednak przy użyciu odpowiednich narzędzi możliwa jest również ich pielęgnacja z domu. Wśród nich szczególne znaczenie ma frezarka wykorzystywana do manicure. Jaką frezarkę do paznokci wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Frezarka do paznokci – co to jest?

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie, które znacznie przyspiesza i uproszcza proces wykonywania manicure i pedicure. Do niedawna maszyny te były obecne tylko w profesjonalnych salonach paznokci. Jednak wraz ze wzrostem popularności stylizacji paznokci, stała się ona urządzeniem obowiązkowym dla mobilnych manicurzystek, a także dla kobiet, które same w domowym zaciszu chcą zadbać o swoje paznokcie.

Na rynku dostępne są modele frezarek do paznokci przeznaczonych zarówno do użytku profesjonalnego, jak i wersje mniej zaawansowane techniczne, które z powodzeniem mogą być używane przez osoby nie mające zbytniego doświadczenia.

Niezależnie od modelu frezarki jaki wybierzemy, może być ona wykorzystywana do:

 • Usuwania manicure żelowego, akrylowego i hybrydowego
 • Matowienia płytki paznokcia
 • Usuwania skórek wokół paznokcia
 • Polerowana i wygładzania płytki paznokcia
 • Piłowania paznokci naturalnych i sztucznych
 • Modelowania paznokcia
 • Usuwania zrogowaciałego naskórka, zgrubień skóry oraz naskórka

Zaletą frezarek jest fakt, że zabiegi przy ich użyciu mogą być wykonywane zarówno na dłoniach jak i na stopach. Wszystkie zabiegi wykonywane za pomocą frezarki podologicznej wykonuje się na sucho ( bez wcześniejszego namaczania paznokcia) co znacznie przyśpiesza pracę.

Frezarka do paznokci – zasada działania

Zasada działania frezarki jest całkiem prosta. Znajdujący się w urządzeniu silnik napędza głowice, na której umieszczony jest frez. Zostaje on wprowadzony w ruch obrotowy i w zależności od freza jaki wybierzemy oraz obrabianego miejsca możemy ścierać lub polerować paznokcia lub usuwać skórki.

Zalety frezarki do paznokci

Wprawdzie można zastąpić frezarkę do paznokci narzędziami ręcznymi takimi jak pilnik, jednak zakup frezarki to najlepsze rozwiązanie, nawet do sporadycznego użytku warto w nią zainwestować. Każdy model frezarki nawet ta podstawowa, przynosi znaczne korzyści:

 • W znaczny sposób przyśpiesza manicure
 • Stylizacja paznokci jest mniej męcząca
 • Poprawia komfort pracy
 • Gwarantuje wysoką precyzję w trakcie manicure
 • Dociera do każdych zakamarków płytki paznokcia

Jaką frezarkę wybrać?

Na początku swojej przygody z manicure nie warto przepłacać na sprzęcie, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewna, czy będziesz regularnie używać domowej frezarki do paznokci. Niemniej jednak, powinna ona mieć wystarczającą jakość, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Wybierając frezarkę do paznokci zwróć uwagę przede wszystkim na jej moc, ilość obrotów na minutę, wagę i ergonomię głowicy, zestaw frezów i ich system mocowania oraz rodzaj zasilania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array