dzierganie

Dzierganie na drutach to dosyć popularne hobby wśród pasjonatów rękodzielnictwa. Przy pomocy drutów i włóczki można wykonać oryginalne elementy odzieży i wyjątkowo śliczne ozdoby do domu. Niemniej jednak operowanie drutami do robótek wymaga wprawy, cierpliwości i dokładności. Czy warto uczyć się dziergania? Wszystko to zależy od naszych predyspozycji manualnych i ilością wolnego czasu, którą mamy do dyspozycji. Niemniej jednak warto zainteresować się tym tematem i podjąć się chociaż wykonania kilku pierwszych kroków w nauce dziergania. Trzeba dodać, że produkty typu hand made cały czas pozostają w cenie, a typowy knitter może sporo zarobić na tego typu pracach.

Jakie druty do dziergania będą najlepsze?

Na samym początku trzeba wyposażyć się w odpowiednie druty dziewiarskie – inaczej druty do robótek. Na rynku znajdziemy co najmniej kilka odmian tych narzędzi. Najpopularniejsze są druty wykonane z metalu i druty drewniane. Wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ nieco inaczej pracuje się na poszczególnych rodzajach drutów. Dla przykładu druty metalowe pozostają bardzo sztywne i mogą z czasem zbyt mocno obciążać nasze nadgarstki. Z kolei druty drewniane na skutek ciepła naszych dłoni, będą wyginać się coraz to bardziej, co może być uznawane zarówno jako zaletę, jak i niekorzyść. W powszechnym użyciu są również druty bambusowe czy teflonowe. Niemniej jednak osobom początkującym zaleca się wybór drutów metalowych.

Wybór włóczki do robienia na drutach

Drugą niezbędną rzeczą w procesie dziergania na drutach są oczywiście włóczki. Tutaj wybór jest jeszcze większy jak w przypadku drutów. Poszczególne włóczki różnią się nie tylko kolorystyką, ale również i grubością oraz materiałem wykonania. Jedne lepiej sprawdzą się jako włókna na odzież zimową, a inne z racji swojej dobrej przepuszczalności powietrza, zalecane są do dziergania odzieży letniej. Do tego dochodzą specyficzne właściwości włóczek, wynikające z zastosowanego materiału. Mogą się one mniej lub bardziej elektryzować, mechacić, a nawet wywoływać reakcje alergiczne na skórze.

Oprócz powyższych produktów, w trakcie dziergania mogą przydać się również takie akcesoria jak naszywki, metki, guziki, sznurek bawełniany, wypełnienia do maskotek, sznurówki, zamki i wiele innych! Warto postawić na produkty znanych marek, ponieważ mamy wtedy pewność co do ich wysokiej jakości i trwałości przez długie lata użytkowania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *