pexels-julia-filirovska-7141072 (1)

Obowiązki domowe dzielą się na takie, które przychodzą z łatwością i te, z których wykonaniem czekamy do ostatniej chwili, gdy będzie to już absolutnie konieczne. Jednym z tych drugich jest segregacja odpadów – mało kto lubi to robić, zwłaszcza jeśli nie zadba się wcześniej o oddzielne koszy na poszczególne ich rodzaje. Często też zdarza się, że do danego typu śmieci dobierzemy nieodpowiedniej wielkości worek, który trzeba opróżniać o wiele częściej, niż byśmy tego chcieli. Być może nie sprawimy, że polubisz segregację, ale znamy sposób, jak ułatwić sobie to zadanie.

Worki na śmieci – nie tylko w różnych kolorach

Każdy wie, a z pewnością przynajmniej kojarzy, że worki na śmieci mają różne kolory – niebieski, żółty, zielony, czarny, brązowy – a każdy z nich ma inne przeznaczenie. Posiadanie każdego z nich rozwiązuje problem segregacji, maksymalnie go ułatwiając. Jednakże warto także pamiętać o tym, że raczej rzadko zdarza się nam produkować taką samą ilość danego rodzaju odpadów – któryś z pewnością będzie więcej, na przykład tworzyw sztucznych i metali. Dodatkowo plastikowe czy metalowe opakowania zajmują o wiele więcej miejsca niż na przykład te papierowe, czy bio. Z tego powodu warto wybierać zróżnicowane, nie tylko pod względem koloru, ale także rozmiaru, inaczej mówiąc pojemności, worki.

Pojemności worków na śmieci

Wybierając worek na śmieci, powinno się, poza wspomnianą już kolorystyką oraz takimi udogodnieniami jak taśmy ściągające czy „uszy”, zwrócić uwagę także na jego pojemność. Będzie ona ściśle wiązała się także z jego wytrzymałością, co jest równie ważne. Na rynku można obecnie znaleźć więcej rozmiarów worków niż kolorów! Od mniejszych – 35 litrowych, które sprawdzą się w przypadku mniejszych koszy, przez większe – 60 i 80 litrowe, po te do zadań specjalnych, nadające się do użytku przemysłowego o pojemności od 120 do nawet 300 litrów! W ofercie producenta worków e-pack znajdziesz je wszystkie, w wielu kolorach i o różnym przeznaczeniu – nie tylko te podstawowe do segregacji, ale także te specjalistyczne, na przykład na odpady medyczne.

Jaki worek wybrać?

Pojemności worków podane w litrach to jedno, a to, do czego konkretnie przyda się dany rozmiar, to drugie. Zaczynając od najmniejszych, czyli tych 35 litrowych – sprawdzą się one doskonale do kosza w łazience lub tego na bioodpady, które nie mają zbyt dużej objętości, a dodatkowo wyrzuca się je stosunkowo często. Większe worki, na przykład te o pojemności 60 litrów, przydadzą się do segregacji tworzyw sztucznych oraz szkła – plastikowe i szklane butelki i opakowania zajmują dużo miejsca, a ze względu na to, oraz ich ciężkość, zwłaszcza w przypadku tych drugich, potrzebują czegoś wytrzymalszego. Świetnie sprawdzą się one do użytku domowego, jak i biurowego. Za to na większe ilości odpadów, w tym ogrodowych, medycznych czy budowlanych, najlepiej wybrać worki w rozmiarze od 120 do nawet 300 litrów.

Znając różne rodzaje oraz rozmiary worków na śmieci, segregacja staje się łatwiejsza i bardziej intuicyjna. Wybierz odpowiednie dla Ciebie produkty dopasowane do Twoich potrzeb z różnorodnej oferty firmy e-pack.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array