pexels-pixabay-279640

Utrzymywanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu zarówno latem, jak i zimą jest trudne. Przy oknach powstają mostki termiczne, stąd do wnętrza dostaje się czy to ciepłe, czy zimne powietrze. Ponadto promieniowanie UV przenika przez przeszklenia. Stąd wybór przesłony na okna jest ważny. Dziś przedstawimy Wam korzyści ze stosowania rolet rzymskich.

Rolety rzymskie – czym przewyższają tradycyjne rolety?

Warto podkreślić fakt, że rolety rzymskie są rozwiązaniem równie praktycznym jak tradycyjne rolety, a jednak przewyższającym je estetyką. Zwykła roleta wykonana jest z materiału, najczęściej tworzywa sztucznego, które nie jest bardzo odporne na uszkodzenia i można je czyścić, jednak nie można prać. W przypadku rolet rzymskich jest zgoła inaczej. Tworzą je zwoje tkanin, które można podnosić i opuszczać przy użyciu mechanizmu łańcuszkowego czy też sznurkowego. Są to tkaniny zasłonowe, które można zdjąć z obciążnika oraz kasety, w której znajduje się roleta. Dzięki temu można włożyć je do bębna pralki i wyprać tak jak inne tekstylia. Rolety rzymskie nie będą zatem gromadziły kurzu tak jak zwykłe rolety i posłużą na pewno na znacznie dłużej. Mogą idealnie przylegać do okien podobnie jak klasyczne rolety. Dzięki temu stanowią doskonałą izolację termiczną, ale i dodatkową izolację akustyczną. Jednocześnie mnogość materiałów pozwala na ich dopasowanie pod względem stylistyki i kolorystyki do wnętrza. Ciekawe modele możecie znaleźć w ofercie na stronie alena-firany.pl.

Jaka jest przewaga rolet rzymskich nad zasłonami?

Rolety rzymskie mają pewną przewagę nawet nad zasłonami. Przede wszystkim skuteczniej chronią przed promieniowaniem UV od większości zasłon. Stosowane są do ich wykonania tkaniny typu blackout, które gwarantują 100% zaciemnienie. Oczywiście takich materiałów używa się także do szycia zasłon typu blackout. Warto jednak podkreślić, że wiele zasłon zapewnia zaciemnienie w 50% czy 70% i nad takimi dekoracjami okna rolety rzymskie mają przewagę. Należy zauważyć, że można je dopasować do każdego okna, nawet tego o nietypowym kształcie. Jednocześnie w przeciwieństwie do zasłon dobrze sprawdzą się nawet na małej przestrzeni, gdyż nie zajmują dużo miejsca. Wykorzystuje się je nawet tam, gdzie z powodu braku innych możliwości stawia się tapczan czy kanapę pod oknem. Są odpowiednie do dziecięcego pokoju i dzięki prostemu mechanizmowi zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Można decydować o wysokości opuszczenia rolety, a w związku z tym, ile światła słonecznego zostanie wpuszczone do wnętrza.

Czy rolety rzymskie pasują do każdego wnętrza?

Rolety rzymskie to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się do nowoczesnych aranżacji, gdzie szuka się kompromisu pomiędzy tym tradycyjnym, w postaci firany i zasłony, a roletami typu dzień-noc czy żaluzjami. Rolety rzymskie jednobarwne dobrze pasują do minimalistycznie urządzonych wnętrz. Można dopasować je na zasadzie kontrastu bądź monochromatycznie do kolorystyki ścian czy też dodatków. Nie brakuje również rolet rzymskich wykonanych z tkanin ozdobionych wzorem, np. florystycznym. Takie modele można dopasować do stylistyki prowansalskiej czy kolonialnej. Rolety rzymskie z abstrakcyjnymi wzorami będą z kolei odpowiednie do stylistyki high-tech. Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że jest to rozwiązanie uniwersalne, które można dopasować także do aranżacji bardziej tradycyjnych czy eklektycznych. To doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających, które może wprowadzić do remontowanego wnętrza nutę nowoczesności i elegancji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array