20230831145148_pexels-photo-1083981.jpeg

Zabiegi w komorze hiperbarycznej cieszą się coraz większą popularnością. Nie wiesz, czy zabiegi tlenowe są odpowiednie dla Ciebie? Nie jesteś pewien dokładnie, czym one w ogóle są? Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, czy warto się na nie zdecydować i co możesz dzięki nim zyskać. Będziesz też wiedzieć, jakich efektów możesz się spodziewać.

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna jest zabiegiem, który wykonywany jest w specjalistycznej komorze pod ciśnieniem. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Najczęściej komorę hiperbaryczną możesz znaleźć w klinikach lub placówkach o charakterze rehabilitacyjnym. Tlenoterapia ma na celu dotlenienie organizmu, a co za tym idzie, wspomaga jego regenerację. Dzięki szerokiemu zastosowaniu terapia hiperbaryczna cieszy się wysoką skutecznością wśród osób w różnym wieku. 

Jakie są główne zalety tlenoterapii hiperbarycznej?

 Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej pomaga nie tylko ukoić ból, ale także jest niezwykle skuteczna w przyspieszaniu procesu gojenia się wszelkich ran. Jej zdrowotne właściwości są naprawdę ogromne. Zabiegi z jej użyciem są odpowiednie dla osób, które przechodzą okres rekonwalescencji, mają problemy z systemem autoimmunologicznym czy też przeszły poważne schorzenia neurologiczne, takie jak wylew czy udar. Dzięki temu, że w naturalny sposób pomaga uzupełnić prawidłową ilość tlenu w organizmie, jest polecana także sportowcom, którzy odbywają męczące treningi. Badania wykazały, że komora hiperbaryczna potrafi także złagodzić objawy psychiczne, takie jak epizody depresyjne, zaburzenia lękowe. Pomaga także osobom, które cierpią na zaburzenia o podłożu somatycznym. Terapia tlenem jest także wskazana dla osób, które mają infekcje grzybicze lub bakteryjne.  Dotlenienie komórek pomaga również zregenerować się skórze po oparzeniach. Dostarczanie tlenu pod ciśnieniem zwiększa wydolność organizmu, dlatego też zabiegi w hiperbarycznej komorze mogą także pomóc w zwalczaniu stanów zapalnych.  

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej?

Terapia hiperbaryczna, czyli HBOT polega na umieszczeniu Pacjenta w specjalnej komorze na trzy cykle, które są przedzielone krótkimi przerwami. Cały zabieg trwa około godziny. Podczas jego trwania Pacjentowi podawany jest tlen pod ciśnieniem. Dzięki temu organizm chłonie go do krwi. Jak potwierdziły badania, jednorazowy zabieg dostarcza nam więcej tlenu niż gdybyśmy udali się na dłuższy spacer po lesie czy górskim szlaku. 

Tlenoterapia hiperbaryczna – gdzie mogę wykonać zabieg?

Komora hiperbaryczna jest dostępna zazwyczaj w profesjonalnych gabinetach oraz niektórych ośrodkach rehabilitacyjnych. Jej korzystny wpływ dla zdrowia docenia jednak coraz więcej osób, dlatego wzrasta zainteresowanie terapią HBOT. Komora hiperbaryczna w mieście Poznań jest udostępniana Pacjentom na przykład przez klinikę Oxomedica. Jeśli chcesz poznać szczegóły zabiegu, sprawdź szczegóły https://oxomedica.pl/co-leczy-komora-hiperbaryczna 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array