British union jack flag and Big Ben Clock Tower and Parliament house at city of Westminster in the background - UK votes to leave the EU, Brexit concept

Uruchamiając sklep internetowy jednym z pierwszych pytań jakie się pojawiają jest to co sprzedawać, lub jak sprawdzić co będzie się sprzedawać w UK?

Jeśli mieszkasz w UK od lat i pracujesz na etacie z pewnością wiesz już co to jest wypalenie zawodowe, w sumie nie dotyczy to tylko rynku UK, każdy wcześniej czy później osiąga tzw. szklany sufit i chce iść dalej.

Wielka Brytania to kraj ogromnych możliwości nie ma chyba drugiego takiego kraju do którego wyjechałoby tylu Polaków, sprawiają to oczywiście znacznie wyższe zarobki.

Nie każdy jednak wie że UK to także znacznie bardziej liberalne prawo dotyczące prowadzenia tam działalności gospodarczej. W Polsce można powiedzieć że mamy prawo opresyjne, każdego przedsiębiorcę traktuje się wszyscy wiemy jak, natomiast w UK jest na odwrót ,każda osoba zakładająca własną działalność w UK to prawdziwy skarb ponieważ buduje to PKB kraju a więc rośnie dobrobyt, są pieniądze na socjal, na służbę zdrowia ,szkoły itp. u nas na odwrót przedsiębiorcę traktuje się jak zło konieczne, kogoś kto jest dostarczycielem kapitału na kim można żerować do woli.

Dlatego UK jest idealny miejscem do uruchomienia własnego sklepu internetowego, dlaczego sklep internetowy w UK ?

Choćby dlatego że daje to nieprawdopodobną swobodę, wszystko naturalnie zależy od modelu dystrybucji ale jeśli np. zdecydowałbyś się na dropshipping możesz taką działalność prowadzić z leżaka na wakacjach bo nie interesuje cię pakowanie towaru ,zlecanie wysyłek, nic, jedno co musisz robić to reklamować własny sklep w internecie i przyjmować płatności a wysyłkę zlecasz hurtowni.

Co warto sprzedawać w UK ?

Pytanie tylko z pozoru jest proste, no bo każdemu wydaje się że sprzedaż tych najbardziej popularnych i koniecznie markowych i nie najtańszych produktów będzie najlepszym wyborem – błąd, jest dokładnie na odwrót.

Tego typu produkty sprzedają giganci branży którzy są na rynku od lat którzy inwestują w stany magazynowe miliony funtów którzy najczęściej działają także globalnie, nie masz najmniejszych szans na konkurowanie z takimi sklepami internetowymi, to będzie strata czasu i pieniędzy.

Jak więc sprawdzić co warto sprzedawać za pomocą sklepu internetowego w UK ?

Wiedza ta nie leży na ulicy dlatego doceń potencjał tego rozwiązania za którego efekty działania agencje SEM biorą grube tysiące funtów – ty uzyskasz dostęp do tych danych za darmo.

Aby zbadać czego Brytyjczycy poszukują w UK, jakiego rodzaju produktów, jak bardzo są one poszukiwane ,jaka jest ich popularność oraz konkurencyjność wystarczy że uruchomisz sobie bezpłatne konto w Google Ads. Tak wiem – zaraz powiesz że jest to płatna reklama Google , oczywiście, ale to że jest to płatna forma reklamy Google nie oznacza że nie możesz skorzystać z potencjału tego ekosystemu zupełnie za darmo.

Załóż konto w Google Ads, dodaj kartę płatniczą, utwórz pierwszą kampanię reklamową za pomocą kreatora – nie skupiaj się na detalach bo nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, jak skończysz zapauzuj kampanię aby jej wyświetlanie nie obciążyło twojej karty płatniczej.

Teraz najlepsze, kliknij w górnym pasku w Narzędzia, potem Planowanie a następnie Planer słów kluczowych.

Jak planer słów kluczowych narzędzia Google Ads może ci pomóc w ocenie tego co warto sprzedawać w sklepie internetowym w UK ?

To narzędzie pokaże ci jakie frazy kluczowe Brytyjczycy wpisują w google.co.uk szukając określonych produktów, nie wpisuj nazw marek, tylko produkty które bierzesz pod uwagę ,możesz tam wpisać do 5 takich słów kluczowych potem kliknij “zobacz wyniki”.

Poniżej otrzymasz listę haseł kluczowych które Brytyjczycy wpisywali w google.co.uk szukając określonych produktów, liczbę miesięcznych wyszukiwań, stopień konkurencyjności danej frazy kluczowej i właśnie to powinno przykuć twoją uwagę, powinieneś skoncentrować się na szukaniu produktów/fraz które mają niską konkurencyjność i jednocześnie możliwie najwyższą liczbę wyszukiwań miesięcznie.

Dzięki temu będziesz w stanie podjąć racjonalną decyzję o tym co warto sprzedawać w sklepie internetowym w UK tak aby nie konkurować z największymi graczami walcząc ceną na granicy rentowności, aby zejść z radaru porównywarek cenowych oraz aby nie płacić za reklamę swojego sklepu internetowego w UK irracjonalnych pieniędzy.

Jest wiele firm polskich które mogą zbudować ci sklep internetowy UK jest pełne taki ofert , firm polonijnych mieszczących się na terenie UK jak i firm polskich, jak ich szukać ?

Otwórz wyszukiwarkę google.co.uk i wpisuj frazy tj.

Powinieneś wybierać firmy które mają w swoim portfolio jakieś projekty wykonane już na terenie UK, to bardzo ważne, ponieważ firma bez doświadczenia na tym rynku ugrzęźnie na którymś z etapów budowy sklepu internetowego i możesz zostać z niczym.


Zwracając uwagę na powyższe jestem przekonany że będziesz w stanie samodzielnie dobrać odpowiedni asortyment do swojego sklepu internetowego w UK a także dokonać właściwego wyboru firmy która ci taki sklep internetowy zbuduje.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *