old love

Obchodzone 21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka to świetna okazja, żeby dać seniorom odczuć, jak ważni są dla nas i jak bardzo ich doceniamy. Prezenty z tej okazji powinny być drobiazgami, które zapewnią dziadkom radość, a może również nieco rozrywki. Jakie pomysły mogą okazać się strzałem w dziesiątkę?

Prezent inny niż zwykle

Dziadkowie szczególnie przepadają za prezentami praktycznymi, a w ich wieku oznacza to przede wszystkim prezenty, które mają na celu poprawę ich zdrowia. W związku z tym sporą popularnością cieszą się naturalne leki, suplementy diety czy vouchery na przynoszące ulgę zabiegi. Warto jednak dla odmiany zapewnić im tego dnia prezent będący obietnicą dobrej zabawy. Ciekawy prezent na Dzień Babci i Dziadka znajdziesz np. w księgarni, zwłaszcza jeśli dziadkowie są zapalonymi czytelnikami i najchętniej spędzają czas z nosami w kolejnych książkach.

Zaraźliwa moc pozytywnej energii

“O stulatku, który wyskoczył przez okno i zniknął” Jonasa Jonassona to pełna ciepłego poczucia humoru powieść, która stała się światowym bestsellerem i doczekała się ekranizacji. Allan Karlsson ma spędzić swoje setne urodziny w domu spokojnej starości. Nie należy jednak do osób, które chciałyby tak ważny dzień świętować w takim miejscu. W końcu znał prezydenta Stanów Zjednoczonych, Harry’ego Trumana, pił wódkę z Józefem Stalinem i leciał samolotem z premierem Wielkiej Brytanii, Winstonem Churchillem. Postanawia wiec opuścić swój pokój przez okno i wyruszyć w pełną przygód podróż.

Podróż do przeszłości

“Dallas 63” Stephena Kinga to napisana z epickim rozmachem powieść, która dowiodła, że King jest nie tylko królem thrillerów, ale również innych gatunków. Głównym bohaterem powieści jest człowiek, który na zapleczu starego sklepu odkrywa przejście do przeszłości, z którego zawsze można dostać się na początek lat sześćdziesiątych XX wieku. Chociaż w alternatywnej rzeczywistości wszyscy starzeją się zgodnie z prawami natury, po powrocie do teraźniejszości mija tylko kilka sekund. Mężczyzna ten wpada na błyskotliwy pomysł, aby powstrzymać zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Johna F. Kennedy’ego, ale mieszanie w historii może mieć zupełnie nieoczekiwane skutki. 

Komiczne śledztwo w duńskim domu

“Wszystko czerwone” Joanny Chmielewskiej to jedna z najśmieszniejszych książek znanej autorki. Napisana w duchu kryminałów Agaty Christie powieść opowiada o polskiej uroczystości w Danii, podczas której zamordowana zostaje jedna osoba. Na miejscu zjawia się ekscentryczny śledczy duński, który upiera się, aby porozumiewać się po polsku. Efekt jest tym bardziej powalający, że mężczyzna zna język polski wyłącznie z przekazów biblijnych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array