Cozy bright living room and big window


Zazwyczaj w bloku znaleźć można tylko niewielkie pomieszczenia. Dwudziestometrowy salon może stanowić dla wielu osób luksus. Dzięki odpowiedniej aranżacji tego pomieszczenia można go jeszcze bardziej powiększyć, wizualnie uzyskując naprawdę pokaźny, reprezentacyjny duży pokój. Zobacz sam, jakie są najciekawsze sposoby na aranżację małego salonu i jakie efekty daje stosowanie naszych rad. Zaskocz swoich gości nowoczesnym i bardzo wygodnym salonem.

Aranżacje salonu według najlepszej szkoły

W internecie znaleźć można mnóstwo dobrych rad, w jaki sposób urządzić swój salon. Warto jednak korzystać ze sprawdzonych i pewnych źródeł. Przykładem może być AboutDecor, który zajmuje się tematem aranżacji salonów od wielu lat. Jakie rady znaleźć można na temat małego salonu w bloku?

Kolory i oświetlenie to podstawa

Aranżacja salonu zawsze zaczyna się od koloru ścian. Jest to związane z tym, że jasne barwy wizualnie powiększają przestrzeń. Choć może wydawać się to niewielką różnicą, jest to spory krok w stronę dużego przestrzennego pokoju dla gości. Drugim krokiem jest oświetlenie. Dobrze oświetlony salon pozwala na wydobycie najważniejszych walorów z pomieszczenia oraz powiększenie go.

Aneks kuchenny z salonem

Salon z aneksem kuchenny to ostatnio bardzo modne połączenie. Aranżacje salonów często skupiają się na tym elemencie. I nie bez powodu. W ten sposób można połączyć dwa mniejsze pomieszczenia, uzyskując o wiele większą przestrzeń nie przedzieloną fizycznie ścianą. Nawet obecność wyspy nie ma dużego znaczenia w tym przypadku. Jej wysokość nie wpływa negatywnie na odbiór całości.

Nieco zielonego

Dodanie roślin do salonu ma kojący wpływ na stres i nerwy. Zarówno duże rośliny (choćby monstera), jak i mniejsze kwiaty (róże w wazonie) stanowią żywy element wystroju. Choć nieruchome, nadają pozytywny klimat. Dlatego jest to często polecana opcja do małych salonów w blokach. Pamiętać jedynie należy o nieprzesadzaniu z ilością kolorowych, kwietnych akcentów, aby nie przygniotły one gości swoim nadmiarem. Małe pomieszczenie lubią raczej delikatne i subtelne akcenty kolorystyczne.

Dostosuj meble do siebie

Duże i nieporęczne meble i meblościanki nigdy nie pasowały do małych, blokowych salonów. Na szczęście dzisiaj stawia się na meble modułowe. Z łatwością można je dostosować do własnych wymagań i ustawić tam, gdzie będzie dla nich najlepsze miejsce. Mniejsza ilość niewielkich mebli pozwala zachować więcej przestrzeni, ale także nie tworzy monstrualnych obrazów, które przytłaczały swoją wielkością.

Uniwersalność

Modułowe meble pozwalają także na zwiększenie ich funkcjonalności. Aby salon jak najlepiej spełniał swoją rolę, warto stosować wielofunkcyjne meble, które doskonale będą się prezentować zarówno w czasie przyjmowania gości, ale także będą pełnić pożyteczne zadania w razie potrzeby. Przykładem może tu być sofa z możliwością rozłożenia jej i spania. W razie czego z łatwością można tak uzyskać dodatkowe łóżko dla gościa.

Sprawdzaj aranżacje salonów i szukaj inspiracji dla siebie

Jeśli zastanawiasz się, jak umeblować swój niewielki pokój w bloku, przeglądaj takie strony jak AboutDecor. Znajdziesz tam porady, pomysły i inspiracje na salon. Aranżacje pojawią się w Twojej głowie same i jedynym problemem, jaki Ci pozostanie, to wybranie tej właściwej, która najlepiej będzie opisywać Twój styl.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *